CAll Us: 0850 532 5 260 Submit Ticket   Login
Facebook Yerine Neden Bir Web site Tercih Edilmeli ?

Facebook Yerine Neden Bir Web site Tercih Edilmeli ?

Yeni veya Küçük işletmelerin %60’ından daha fazlasının bir web sitesine sahip olmadığını biliyor muydunuz? Şirketler birçok çeşitli sebepten dolayı bir web sitesi oluşturmayı tercih etmiyor. Bu sebeplere örnek verecek olursak; birçok küçük işletme sahibi bir web sitesini oluşturması için bir uzmana ödeme yapmayı göze alamıyor ya da bunun yerine web sitesini kendisi oluşturması için gerekli zamana ve teknik bilgiye sahip olmadığını düşünüyor.

Bu gibi sebeplerden dolayı bazı işletmeler bir web sitesi oluşturmaktansa bir Facebook (ya da diğer sosyal medya platformu) sayfası oluşturmayı tercih ediyorlar. Fakat sadece bir Facebook sayfasına sahip olmak hem müşteri kaybı hem de bir sürü ekstra iş anlamına geliyor. Üstelik bir Facebook sayfası oluşturmak bir web sitesi oluşturmaktan daha ucuz ya da daha kolay bile değil.

Çare Kesinlikle Facebook Değil

Birçok işletme sahibi Facebook’u online platformlarda varlık göstermek için en iyi seçenek olarak görse de gerçek bundan farklı. İşte en iyi seçeneğin Facebook olmamasının nedenleri:

  • Kullanıcıların size ulaşması için vermeniz gereken URL,facebook.com/adres biçiminde olacaktır ve bu oldukça uzundur.
  • Bir Facebook sayfası ile e-postalar alamazsınız. E-postalar için kartvizitinize koyabileceğiniz profesyonel bir e-posta adresiniz olmalıdır. İşletmeleri için Facebook sayfalarına güvenen kişiler genelde gmail’e, yahoo’ya ve hatta hotmail’e güvenme eğilimindedir. Fakat bu durum sadece işletmenizi ciddiyetsiz gösterecektir.
  • Facebook, paylaşımlarınızı sadece bazı hayranlarınıza ve müşterilerinize gösterecektir. Daha fazla kitleye ulaşabilmek için ise reklam ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Böylelikle sıfır maliyetli diye girdiğiniz Facebook’a ödeme yapmak zorunda kalırsınız.
  • Facebook’ta var olduğunuz zaman, sayfanızı kendi kararlarınız ile değil de Facebook’un sınırları çerçevesinde yönetirsiniz.
  • Facebook kullanmayan müşterilerinize ulaşamazsınız.

İşinizi büyütmek ve işinizde başarılı olmak istiyorsanız kendinize özel bir web sitesine sahip olmanız en iyi çözümdür. Hatta web sitenizi oluşturduktan sonra kitlenizi hızla artırmak için sayfanızı Facebook ile bağlayabilirsiniz.

Bir Web Sitesi Oluşturmak Artık Her Zamankinden Daha Kolay

Bir web sitesi oluşturmak artık hiç olmadığı kadar kolay ve daha az maliyetlidir. Ayrıca çok kısa bir sürede oluşturulabilir. Bu gerekçelerden dolayı bir web sitesine sahip olmamak için herhangi bir mazeretiniz yok.

NettaCompany sayesinde bir web sitesine sahip olmak artık son derece kolay. NettaCompany bir web sitesi kurabilmeniz ve e-posta adresi oluşturabilmeniz için birçok hizmet sunuyor. Özellikle NettaCompany’nin Kampanyalı WordPress Hosting Paketi ile birlikte gelensınırsız e-posta, kolay kurulum, otomatik güncelleştirme, 7/24 uzman desteği gibi hizmetler web site kurulumunu ve yönetimini son derece basitleştiriyor. Kampanyalı WordPress Hosting Paketi‘miz ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

Facebook’u Basamak Olarak Kullanın

Bir web sitesine sahip olmak şüphesiz bir Facebook sayfasına sahip olmaktan daha iyidir. Fakat bu durum Facebook’u kullanmamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Facebook sayfanız yine bulunsun ve mutlaka Facebook sayfanıza web sitenizin URL’sini ekleyin.

Hemen şimdi NettaCompany aracılığıyla bir domain adı seçin ve WordPress ile kolaylıkla web sitenizi oluşturun. Web sitenizi ve profesyonel e-posta adresinizi kartvizitinize ekleyin.

About the Author

Leave a Reply