CAll Us: 0850 532 5 260 Submit Ticket   Login
Ücretsiz WordPress Temaları 2018 İndir

Ücretsiz WordPress Temaları 2018 İndir

En İyi 40 WordPress Teması 2018

WordPress siteleri için bir tema seçmenin hosting seçmekten bir farkı yoktur. Tema seçmeye başlamadan önce, ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Serbest temaların çok fazla sayıda seçeneğinin olması tema seçimi yapanların işini oldukça zorlaştırıyor. Sizler için en iyi ücretsiz 40 WordPress temasını bu yazımızda derledik. Seçim yaparken bir nebze de olsa işinizi kolaylaştırmayı umuyoruz. Tema demo ve indirme adreslerini sizlerle direkt olarak paylaşıyor ve işinizi daha da kolaylaştırmış oluyoruz. Hemen şimdi ücretsiz wordpress temaları listemize göz atabilirsiniz.

WordPress siteniz için mutlaka göz atmanızı tavsiye ettiğimiz işte o 40 tema…

En İyi 40 WordPress Tema Listesi

1) Sydney ( Yapımcı athemes )

Odak noktasında iş dünyası olan bir tema arayanlar için kuşkusuz Sydney, harika bir seçim olacaktır. Profesyonel görünümlü web siteleri için uygun olan bu tema, logo yükleme özelliği, navigasyon gibi birçok öge içeriyor. Bunun yanısıra Google fontlara ulaşabilme imkanına sahip olmanızdan dolayı düzen ve renk seçenekleri üzerinde tam olarak kontrol sağlayabiliyorsunuz. Tasarımları markalarla eşleştirmeyi sağlayan özellikler de bu tema içerisinde mevcut bulunuyor. Özetle işlevsel bir web sitesi kurma imkanını size sunan bu temada ihtiyacınız olan hemen her şey bulunuyor.

wordpress.org/themes/sydney/ linki aracılığıyla Sydney ile ilgili daha detaylı bir inceleme yapabilir ve indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2) Flas ( Yayımlayıcı ThemeGrill )

Flash, Premium özelliklerle donatılmış bir tema. Eğer widget’lere ve yerleşik portföye ihtiyacınız varsa flash mutlaka seçenekleriniz arasında yer almalıdır. Çok sayıda demoları bulunan bu temayı bloglarınız için ya da oluşturacağınız portföy sitesi için kullanabilirsiniz. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli geliştiriciler için ücretsiz dökümantasyon faydalı olmaktadır. Sitenizi en hızlı şekilde çalıştırmaya başlamak için bu dokümantasyondan yararlanabilirsiniz.

wordpress.org/themes/flash/ adresinden canlı olarak tema görüntüleyebilir ve indirme işlemi yapabilirsiniz.

3) Shopera ( Paylaşan Madars )

Ürünlerini sergilemek ve satışa sunmak için sadece basit bir web sitesi ihtiyacı olanlar için muhteşem bir seçenek olan Shopera WooCommerceyle bütünleşen modern bir tarza sahip. Başa dön kaydırma butonu, mağaza logosu yükleme gibi olanakların da bulunduğu tema, online satış yapmak isteyen mağaza sahipleri için başlangıçta seçebilecekleri harika bir seçenek.

wordpress.org/themes/shopera/ adresinden temayı canlı olarak görebilir ve indirme işlemi yapabilirsiniz.

4) Llorix One Lite ( Ücretsiz Destekleyen Themeisle )

Profesyonel bir web sitesi oluşturacak olanların web sitelerinde zarif dokunuşlara da yer vermek istediklerinde seçebilecekleri bir tema olan Llorix One Lite çağa uygun ve minimalist bir seçenek. Ana sayfada tam ekran görüntü bulundurur ve bir çok popüler eklentiye kolaylıkla entegre olur. Sahip olduğu özellikler oldukça etkileyici hele ki ücretsiz bir tema için. Bu temayı kullanarak hızlı bir şekilde işlevsel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Az bir yatırımla ve az bir çabayla 1. Sınıf kalitede bir web sitesi edinebilirsiniz.

wordpress.org/themes/llorix-one-lite/ linki ile temayı indirebilir ve demosunu anlık olarak  görüntüleyebilirsiniz.

5) Spacious ( ThemeGrill tarafından )

Temiz ve minimalist bir düzene sahip web siteleri olası müşterilerini etkileyebilmek için uzun uğraşlar vermelidir. İşte müşterilerini web sitesi ile etkilemek isteyenler için Spacious öne çıkan bir tema seçeneği olmalıdır. Premium seçeneklerinin de bulunduğu tema, hem serbest çalışanlar hem işletmeler tarafından kullanılabilir. Şablonları, mevcut sayfa düzenleri ve on üç widget alanı bulunan çok yönlü bir tema olan marka logosu ekleyebilme, ön sayfa kaydırıcı özellikleri sayesinde de web sitenizi kişiselleştirme imkanı sunmaktadır.

tr.wordpress.org/themes/spacious/ adresini adres çubuğuna yazarak temaya direkt olarak ulaşabilir ve indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca canlı olarak demoyu görebilirsiniz.

6) Striker ( Destekleyen Template Express )

Gösterişli bir temayı tercih edenlerin yanısıra basit bir tema tercih etmek isteyenlerin sayısı da az değildir. Striker’ı hem kişiselleştirerek hem de olduğu gibi kullanma imkanınız bulunmaktadır. Logo, başlık ve arka plan gibi birçok özelleştirme seçeneği sayesinde web sitenizin tasarımını kişiselleştirebilirsiniz. Kendi markanıza ait renk temasını kullanabilir hatta özellikli alanlar ekleyebilirsiniz. de tercih edebilirsiniz. Striker, yeni başlayan web sitesi sahipleri ve sağlam bir başlangıç isteyen blog yazarları için mükemmel bir türdür. Striker olduğu gibi kullanabileceğiniz veya istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz net bir tasarım sunar. Ayrıca markanızın renk şemasını kullanabilir ve özellikli alanlar ekleme seçeneğiniz vardır.

wordpress.org/themes/striker/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

7) Virtue

İster pazarlamacı ister blog yazarları olun bu tema ile istediğiniz siteyi oluşturabilirsiniz. Schema microdata entegrasyonuna sahip olması ise bu temanın kullanışlı yönlerinden bir tanesidir. Böylece arama motorları sitenizi daha verimli bir şekilde tarar ve sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yerinizi alırsınız.

wordpress.org/themes/virtue/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

8) Shapely Sunum Kadence Themes )

Widget’ların yardımıyla göze çarpan açılış sayfaları olan kişisel web siteleri oluşturmanızı sağlayan bir WordPress teması olan Shapely, aslında WordPress temaları için bir mağaza olarak tasarlanmıştır. Referanslar, portföyler hatta servis ve ürün bilgileri seçenekler arasında yer alıyor.

wordpress.org/themes/shapely/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

9) Customizr

Yeni başlayanlar için olduğu kadar profesyoneller için de uygun olan ayrıca kolaylıkla özelleştirilebilme özelliği bulunan bir temadır. Ayrıca hem bloglar için hem de e-ticaret mağazaları için kullanıcılarına mobil cihazlara uygun web sitesi oluşturma imkanı da sunuyor. Reklam öğelerini ve sosyal medya simgelerinin bulunduğu premium özellikleri de kullanabilir ve web sitenizi WooCommerce gibi eklentiler ile bütünleştirebilirsiniz.

wordpress.org/themes/customizr/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

10) iFeature

Online satış yapan mağazaları olanlar ve ticaret yapan acenteler için hazırlanmış olan bu tema, birçok amaç için kullanabilecek çok yönlü bir temadır. Sadece Sürükle-bıraklar yaparak iFeature ile web sitesi oluşturabilirsiniz. Global uygulanabilen tasarım seçenekleri ile web sitenizi özelleştirmek için sınırsız olanakları bulunan tema, akıllı telefonlar ve tabletler gibi dokunmaya duyarlı cihazlarda tam olarak uyum sağlar.

wordpress.org/themes/ifeature/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

11) Optimizer

Hiç deneyimi olmayanlar için herhangi bir web sitesi oluşturmayı sağlayan ücretsiz bir temadır. HTML5 ve CSS3 ile oluşturulmuş olup, SEO dostu olan bu tema hemen kullanılmaya hazır durumdadır. Ayrıca web sitenizi tamamen kişiselleştirmek için canlı düzenleyicileri kullanma imkanınız da bulunmaktadır. Göz alıcı bir açılış sayfası oluşturmak için resim kaydırıcıya yer verebilirsiniz. Gerek küçük işletmeler gerek ajanslar ve serbest çalışanlar bu temadan yararlanabilir.

wordpress.org/themes/optimizer/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

12) IsleMag

Görüntülü reklamlar için yer ve inceleme sistemi sunan bu tema, modern ve dikkat çekici dergilerin web siteleri için kullanılabilecek bir tema özelliğindedir. Dergilerin ana sayfasının sahip olduğu şablonları da içeren tema, kullanışlı ve modern bir site oluşturmayı sağlar. Ayrıca ziyaretçileriz için kendi sosyal bağlantılarınızı da ekleyebilirsiniz.

wordpress.org/themes/islemag/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

13) MH Magazine Lite

Dergi stilinde bir site oluşturmak isteyenler için bir seçenek olan bu tema oldukça kullanışlı kategori sekmeleri, sayesinde web sitelerini bir sonraki seviyeye kolayca taşıyabilme imkanı sunmaktadır. Sürükle-bırak tasarım modüllerine sahip bu tema, 13 widget alanı sayesinde canlı ve çok yönlü bir web sitesi oluşturmanızı sağlar.

wordpress.org/themes/mh-magazine-lite/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

14) Moesia

İşletmelerin web siteleri için özelleştirme seçenekleri bulunan bu temada modern dokunuşlar ile geleneksel dokunuşların buluşması gerçekleşiyor. Esneklik ve profesyonellik adına çok şey sunan bu tema yeni başlayanların kullanımına sunulan muhteşem bir başlangıç temasıdır.

wordpress.org/themes/moesia/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

15) Corporate Plus

Hem kurumsal hem profesyonel portföyler için ilk seçenekler arasında bulunan bu tema işletmelerin web siteleri için de çekici bir seçenektir. Ana sayfaya tam genişlikte kaydırıcı ya da servis ve iletişim bölümü ekleyebilirsiniz. Ayrıca WooCommerce ile uyumlu olan tema, dijital ürünleri rahatlıkla satabilme imkanı sunuyor.

wordpress.org/themes/corporate-plus/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

16) Vantage

Portföy sitesi ya da şirket sitesi oluşturmak isteyenler için ideal tema özelliğinde olan Vantage işletme sahipleri için modern bir görünüm sunuyor. Page Builder ve Meta Slider gibi eklentileri bulunan tema sayesinde WooCommerce ile entegrasyon sağlayabilirsiniz.

wordpress.org/themes/vantage/ linki ile temaya ulaşabilirsiniz.

17) Storefront

Bu tema WooCommerce geliştiricileri tarafından kodlandığı için e-ticaret platformları web sitenize kolayca entegre edebilirsiniz. Ayrıca, birçok WooCommerce eklenti ile ürün listenize abonelik ya da rezervasyon ekleyebilirsiniz.

wordpress.org/themes/storefront/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

18) Writers

Bu WordPress teması, blog yazarları ve gazeteciler için mükemmel bir temadır. Ayrıca bu tema mobil cihazlara uygun bir stile sahip olduğu için kullanıcı dostudur.

wordpress.org/themes/writers/ adresi ile tema indirebilir ve canlı demoyu görebilirsiniz.

19) OceanWP

E-ticaret ve iş dünyası gibi geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan bir temadır.

wordpress.org/themes/oceanwp/ tarayıcı arama bölümüne linki yazarak ziyaret edebilir ve indirme işlemini yapabilirsiniz.

20) One Page Express

Giderek daha popüler olan tek sayfa temalardan olan One Page Express, mevcut bir ana sayfaya ek olarak 30’dan fazla içerik bölümü ekleme seçeneği bulunduruyor. Ayrıca web sitelerini özelleştirmek için sürükle-bırak düzenleyicisi bulunuyor.

Ayrıca tema indirmek için wordpress.org/themes/one-page-express/ buradan ziyaret edebilirsiniz.

21) Athena

İşletmeler ve blog yazarları için muhteşem özelliklere sahip olan bu tema resim kaydırıcısı ve diğer ek özelleştirme seçenekleri ile düzenleme yaparken zaman tasarrufu yapabilme imkanı sunuyor.

wordpress.org/themes/athena/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

22) Edge

Blogunuzu göz alıcı bir web site haline dönüştürmenizi sağlayan bir temadır. Düzgün bir görünüm elde etmeyi sağlayan şablonlar, profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza imkan sağlar. Temanın sahip olduğu akıllı beyaz alan sayesinde genel bir estetik duruş elde edilir.

wordpress.org/themes/edge/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

23) Make

Make, web sitenizin ihtiyaçlarınıza uygun ayarlar yapabilmenizi sağlayan bir temadır. Sürükle-bırak sayfa düzenleyicisinin yanısıra ve sınırsız sayıda özelleştirme seçenekleri bulunan bu tema, web siteniz üzerinde tam kontrol sağlamanıza imkan sunar.

wordpress.org/themes/make/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

24) ShopIsle

WooCommerce uyumlu bu WordPress teması özelleştirilebilir içerik bölümleri ile profesyonel görünen bir online satış sitesi edinmenizi sağlar. Ayrıca bu temayı onlarca eklentiyle bütünleştirebilirsiniz.

wordpress.org/themes/shop-isle/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

25) The Minimal

Basit bir WordPress teması olan the Minimal, blogerlar ve gazetecilerin yanısıra ve yazarlar için de uygun bir seçim. Bu tema sayesinde web sitenizin içeriğini spotlaştırabilir ve widgetlerden yararlanarak istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz.

wordpress.org/themes/the-minimal/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

26) Pictorio

Tek sütunlu tasarımı sayesinde sanat ve fotoğraf çalışmalarını sergilemek için şık bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan temanın birçok özelleştirme seçeneği bulunmaktadır.

wordpress.org/themes/pictorico/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

27) FlatOn

Sunduğu sadeliği ve zerafet ile ziyaretçilerinin daha çok içeriğe odaklanmasını sağlayan web siteleri için ilk seçenekler arasında bulunan bu tema, az eforla etkileyici bir web sitesi oluşturmanızı sağlar. Bu tema, işletme sahipleri ve ajanslar için muhteşem bir seçenektir.

wordpress.org/themes/flaton/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

28) Freesia Empire

Kaliteli bir tema arayanlar için özelleştirme konusundaki avantajları ve sınırsız sayıda görünüm seçeneği ile muhteşem bir tercih olacak bu tema, popüler eklenti seçeneklerine de sahiptir. Ayrıca widgetler sayesinde rahatça tasarım imkanı elde edebilirsiniz.

wordpress.org/themes/freesia-empire/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

29) Accelerate

Web sitelerinizin tasarımını hızlandırmanızı sağlayan bu tema, e-ticaret mağazaları ya da herhangi bir web sitesi için kullanılabilir. Destek seçenekleri ve kolay tasarım araçlarına sahip bu tema size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

wordpress.org/themes/accelerate/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

30) Portfolio Lite

Bu WordPress tema seçeneği sanatçılar ve tasarımcılar için önerilen modern bir web sitesi oluşturma imkanı sunmaktadır. Temanın sahip olduğu çeşitli özelleştirme seçeneklerinin yanısıra arka planlar ve başlıklar web sitesi sahibine tam kontrol imkanı sağlar.

wordpress.org/themes/portfolio-lite/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

31) TheFour Lite

Kişiselleştirme seçeneklerine ek olarak arka olan ve başlıklar üzerinde de kontrole sahipolma imkanı sunan bu tema aynı zamanda modern bir görünümdedir. Esnek kişiselleştirme seçenekleri ile web sitenizi kolayca değiştirebilirsiniz.

wordpress.org/themes/thefour-lite/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

32) EightyDays Lite

Kişisel bloglar ve seyahat blogları için uygun bir seçim olan bu tema, web sitenizin ana sayfasında belirlediğiniz gönderilerinizi ön plana çıkarma ve uzun içerikleri de ziyaretçiye kolay bir şekilde okuma imkanı sunuyor.

wordpress.org/themes/eightydays-lite/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

33) Yosemite Lite

Özellikle kişisel bloglar için sade ve şık bir tema olan Yosemite Lite, göz alıcı bir tipografinin yanı sıra standart bir düzene sahiptir. Bu özellikleri sayesinde hem kişisel bloglar hem moda blogları hem de seyehat blogları için harika bir tema seçeneğidir. Ayrıca tema, tüm cihazlara sorunsuz olarak uygum sağlar.

wordpress.org/themes/yosemite-lite/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

34) Riba Lite

Hem bloglar hem de hikaye yayınlayan internet siteleri için uygun bir temadır. Amacı blog gönderileri ya da hikayeleri olan web siteler bu WordPress tema sayesinde içeriklerini ana sayfalarında sergileme imkanı bulmaktadır. Sahip olduğu lazy loading desteği ile yüksek hız ve performans sunmaktadır.

wordpress.org/themes/riba-lite/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

35) Orfeo

Orfeo minimalist ve zarif tasarıma sahip bir tema olmasına karşın kişiselleştirmek istediğiniz durumlarda size çok fazla seçenek sunuyor. Restoranlar ve kişisel portföylere ait web sitelerinde kullanıma uygun olan bu tema SEO için optimize olup mobil cihazlara kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

wordpress.org/themes/orfeo/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

36) Zerif Lite

Tek sayfalık WordPress teması seçenekleri arasında bulunan Zerif Lite, son zamanlarda web sitesi sahipleri tarafından çok fazla ilgi görüyor. 100.000 den daha fazla yüklenmeye sahipbu tema, en iyi performansı gösterebilmek adına sürekli güncelleniyor. Kişisel portföyler ve freelance çalışanlar için muhteşem bir seçenek olan bu tema, sahip olduğu WooCommerce desteği ile sizlere web siteniz aracılığıyla gelir elde etme imkanı sunuyor.

wordpress.org/themes/zerif-lite/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

37) Ashe

WordPrees temaları içindeki zarif seçeneklerden olan Ashe, moda ve yemek blogları için kusursuz bir tema seçeneği. Modern, şık ve eşsiz tasarımı ile bu temanın kullanıldığı web sitelerinde içerik yayınlamak son derece zevkli olacaktır.

wordpress.org/themes/ashe/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

38) Kale

Düzenli, temiz ve minimalist özellikleri bulunan Kale, yemek tarifi sitelerinin ve moda tavsiyelerinin yer aldığı web siteleri için harika bir seçenek olan bu tema, sosyal medya entegrasyonu sayesinde ilgi çekici bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

wordpress.org/themes/kale/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

39) Freddo

Tek bir sayfada fonksiyonel bir web sitesi oluşturma imkanı sunan bu tema, yemek, seyahat hatta fotoğrafçılık alanlarındaki web siteleri için uygun bir seçenektir. Gerek kişisel deneyimlerini paylaşmak isteyenlerin gerekse çeşitli kaynaklar vasıtasıyla edindiği bilgileri paylaşmak isteyenlerin bir temada aradığı tüm özellikleri içinde bulundurun bu tema, özellikle bloggerlar için uygun bir tema özelliğinde.

wordpress.org/themes/freddo/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

40) Elara

 

Hem çarpıcı hem zarif özelliklere sahip olan bu tema, muhteşem tasarımı ile moda içerikli bloglar için kullanıma sunulan bir temadır. Moda içerikli blogların yanı sıra gezi ve seyahat bloklarında da kullanılabilecek özelliklere sahip bir temadır.

wordpress.org/themes/elara/ Adresinden temanın canlı demosunu izleyebilir ve tek tık ile indirebilirsiniz.

Temalar tüm WordPress sürümü ve güncel wordpress sürümü ile %100 uyumludur. Ayrıca ücretsiz olarak güncelleme almakla beraber süresiz kullanım imkanı sunmaktadır. Görseller tema yayımcılarına ait olup tarafımızca bir ilişkisi bulunmamaktadır. Sonra ki makalemiz de görüşmek üzere 🙂

Konuk Yazar

About the Author

One thought on “Ücretsiz WordPress Temaları 2018 İndir

  1. serLife - 2 Ağustos 2018 at 10:29

    Makaleniz için teşekkürler bilmediğimiz temaları da öğrenmiş olduk 🙂 elinize sağlık.

    Reply

Leave a Reply