fbpx
WHMCS Nedir ?

WHMCS Nedir ?

Whmcs Nedir ?

Whmcs, Dünyada en çok kullanılan web hosting yönetim panelidir. Hosting firmaları tarafından en çok tercih edilmesinin sebebi Whmcs’in Bir çok otomasyona elverişli olmasıdır.

Whmcs Nedir ?
Whmcs Satın Al

 

Hepimiz interneti kullanıyoruz artık yaşam biçimimiz oldu. Sormak istediğimiz veya kullanmak istediğimiz herhangi bir ürünü.  İnternet üzerinden araştırmak ihtiyacını duyuyoruz. Whmcs lisans türündeki programlar sayesinde girmiş olduğumuz web sitesinde istediğimiz uygulamayı rahatlıkla buluyoruz. Bu lisans çeşitli ücretlendirmeler ile bulabileceğiniz bir lisanstır. Çok fazla bir ücreti yoktur. Sonuçta ticari bir web sitesi kuracaksanız lisanslı bir programla çalışmanız oldukça rahat bir tasarım için gereklidir.

Birazda web sitesi oluşumu hakkında bilgileri sizlerle paylaşalım. Yani önceliğiniz bir panel lisansı değildir. Öncelikle web sitesi kurmaya karar verdiyseniz domain yani bir alan adı almalısınız. Daha sonra bu domainle bir Hosting yani sunucu hizmeti sağlamanız gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra bir panel programına ihtiyaç duyuyorsunuz. İsterseniz nettacompany.com.tr adresinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Sonuçta bir tek program ile web sitesi kuramazsınız. Öncelikle bilmeniz gerekenlerden biride bu lisansın Php tabanlı çalışıyor olmasıdır. Bunun dışında sistemin sağladığı avantajları değerlendirip kendi başınıza bir panel oluşturmanız hayli zaman alacaktır. Whmcs yazılımı sayesinde özellikle küçük firmalar ilk tecrübelerini yaparak web site yöneticiliği kavramını taslak zemin üzerinde değerlendirip bir sonraki aşamalara geçişinde büyük kolaylık sağlıyor.

Whmcs Nedir ? 

Bu Lisans Bana Ne Gibi Olanaklar Sunuyor?

Öncelikle bu lisansın korsanlarının piyasada bulunduğunu hatırlatmamızda fayda var buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu nedenle hangi lisanslı program alacaksanız alın. Hosting sağlayıcılarından lisanslı programlar almanız her zaman faydalıdır. Söz gelimi sitenizin panelini oluşturdunuz fakat lisanssız bir program kullanıyorsunuz. Bu tür programlar işletim sistemleri ile uyum içinde olmuyor. Buda sizin web sitenizin sağlıklı işleyişine olumsuz etkisi olacağı anlamını taşıyor.

Whmcs Yönetim paneli

Whmcs programının başka hangi özellikleri var? Bir defa Türkçe olması çok önemli bir avantaj ve oldukça rahat anlaşılır şekilde sizi yönlendirmesi programı sürekli kullanan kişiler açısından önemli bir olgu. Örneğin bir ürünü sitenizden kaldırmanız gerektiğinde bunu çok zor yöntemlerle yapmak istemezsiniz. Saatlerce uğraşıp siteyi sürekli güncel tutmak çok zor bir iştir web sitesi yöneticileri bilirler. Bunun yanı sıra sitenizin tema desteğini rahat alabilmesi için whmcs programı ister kendi tema içeriğiyle isterseniz edindiğiniz temaların program sayesinde sitenize uyarlayabilirsiniz.

Leave a Reply