WHMCS Nedir, Lisans Fiyatları Kaç Paradır ? | NettaCompany
WHMCS Nedir, Lisans Fiyatları Kaç Paradır ?

WHMCS Nedir, Lisans Fiyatları Kaç Paradır ?

İnternette nasıl gezindiğimizi biliyor Musunuz? İnterneti açtığımızda çeşitli başlıklar altında bulunan içerikleri rahatlıkla görüntülüyoruz. İşte bunu bir panel programı sayesinde görüyoruz. Whmcs lisans ağırlıkta tema ve panel düzenlemesi yapan bir programdır. Yani başka bir değişle sizin gördüğünüz görüntüyü düzenleyen web site yöneticisi tarafından oluşturulmuş görsel özelliktir.

 Bu program ücretli bir lisans programı. Fakat hemen endişe etmeyin öyle çok fazla bir maliyet gerektirmiyor. İster kişisel ister kurumsal milyonlarca web sitesi bu tip programları kullanıyor. Ve bu programlar sayesinde web site yöneticileri panellerini kendi konseptlerine uygun hale getiriyor. Birçok avantajı içerisinde barındıran program web yöneticisinin eposta servisleri, iletişim butonları, site içi aramalar ve en önemlisi eğer ticari bir firma web sitesi ise ürünlerini direk internet üzerinden satabilmelerini sağlayan yönergeler Whmcs programında mevcut.

Whmcs Lisansını Nasıl Temin Ediyoruz?

Özellikle internet üzerinden yaptığınız bir araştırma bu konuda size pek çok fikir verebilir veya nettacompany.com.tr adresini ziyaret ederek istediğiniz konuda bilgi sağlayabiliyorsunuz. Sonuçta web sitenizin baştan sona kadar teknik ihtiyaçları olacaktır. Örneğin ilk olarak yapmanız gereken bir domain edinmeniz ardından bu domain üzerinden sizin bilgilerinizi internet sayfanızı ziyaret eden kişilere sizin adınıza sunan Hosting hizmeti ikinci bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu işlemleri Hosting firmanız sağlayabiliyor. Ayrıca ilave olarak yapmanız gereken Whmcs lisansı alarak site panelinizi istekleriniz doğrultusunda şekillendirmekten ibarettir. Böylece üç aşamalı bir kurulum sonrasında web siteniz hazırlanmış oluyor.

Whmcs lisansını satın aldığınızda artık sitenize ekleyeceğiniz domainlerle sınırsız alan adı alabiliyorsunuz. Veya kendi temalarınızla süslediğiniz web sitesine sürekli tema ilave edip çıkarabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra lisanslı bir program ile güncelleme alıp yeni gelişmeleri sitenize anında uygulayabiliyorsunuz. Php tabanlı bir program olduğundan özellikle Linux işletim sistemi ile çok rahat çalışan program aynı zamanda Windows 2003 ve 2008 sürümleriyle çalışabiliyor. Çok sayıda Hosting kuruluşunun whmcs programını sizler için temin etmesindeki en büyük sebep sizlere sağladığı veri akışının devamlılığında sorun yaşanmamasıdır.

Bir cevap yazın