Web Sitesi Fiyatları | NettaCompany
Web Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları

Bir web sitesi kurmanın fiyatı ne kadar olabilir? Bu sorunun cevabı çok değişken olabilir. Çünkü kurmak istediğiniz web sitesinin özeklikleri arttıkça site fiyatları da artmaktadır.

Site Özellikleri

Öncelikle site kurdurduktan sonra beklentimize uygun kodlamaya karar vermeniz gerekmektedir. Temelde iki kodlama bulunmaktadır PHP ve HTML. Her kodlamanın kendilerine göre artıları ve eksileri bulunmaktadır.   PHPnin açılımı Hypertext Preprocessor dür; HTML’nin açılımı Hypertext Markup Language’dir. İkiside internet için kullanılan dildir. Farklarını özetleyecek olursak PHP dinamik, HTML statik kodlama dilleridir. Basit anlatmak gerekirse, PHP ile çarpma toplama, bölme gibi ya da veri tabanına kayıt girme, silme, düzenleme, listeleme gibi işlemler yapabiliyorken bu tarz dinamik işlemleri HTML ile yapılmaz. Dinamik bir site yapmak istiyorsanız PHP, görsel anlamda düzgün bir site yapmak istiyorsanız HTML ve CSS bilmeniz gerekmektedir. Bu iki kodlamada ayrı ayrı kullanılabilir fakat genellikle PHP ve HTML kodları birlikte çalışır hatta HTML’siz bir PHP site düşünülemez.  Koda karar verdikten sonra sitemizi kullanım amacımıza uygun olan formunu belirlememiz gerekiyor. Sitelerin kullanım amaçlarına göre sınıflandıracak olursak; Profesyonel web sitesi, Ekonomik web sitesi, tek web sayfası sitesi, E ticaret sitesi olarak sınıflandırabiliriz.

WEB Sitesi Fiyatları

Bu sitelerin özelliklerine göre fiyat değişmektedir. Profesyonel web sitesi; İçeriği değiştirip, yazı resim veya ürün ekleyip çıkarabileceğiniz bir sistem ve profesyonel tasarının olduğu sitedir diyebiliriz 1000 TL civarındadır. Ekonomik web sitesi yoğun içeriğe sahip olmayan, ekonomik ama cep telefonu ve tabletlere uyumlu modern bir web sitesidir diyebiliriz ve fiyatı 300 TL civarındadır. Tek web sayfası sitesi, Alan adınızı başkalarının almaması ve özel mail adresinizi kullanabilmek için tek web sayfası yaptırılabilir. Sayfada logo ve adres bulundurabileceğiniz web sitesidir. Fiyatı 150 TL civarındadır. E ticaret sitesi; Satabileceğiniz ürünler var ve bir satış merkeziyle karşılaştırılamayacak kadar düşük bir maliyetle sanal mağaza açmak istediğiniz durumlarda kurulmaktadır. Ürünlerinizi ekleyip çıkarabilir, fiyatlarını değiştirebilirsiniz. Gelen siparişlerin raporlarını izleyebilirsiniz. Bu site fiyatları ortalama 2500 TL civarındadır. Fiyatlar şirketlere göre sapma gösterse de ortalama düzeyleri bu şekildedir site kurmak istediğinizde birçok firmadan teklif alıp sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Uygun fiyata, en özel web tasarımları için https://www.nettacompany.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın