Web Sayfası Kurdurmak İstiyorum

Web Sayfası Kurdurmak İstiyorum

İnternet çağında yaşadığımız bu günlerde topluma hitap edebilmek için hepimiz aklından web sayfası kurma fikri geçmektedir. Web sayfalarında kişisel paylaşımlarımızı yapabilir, şirketimiz veya işyerimizle alakalı tanıtım yapabilir e-ticaret siteleri kurup internet üzerinde ticaret yapabiliriz.

Öncelikli olarak ne yapmak istediğimize karar vermemiz gerekir eğer düşüncelerimiz aktaracağımız blog tarzı bir site kurmak istiyorsak bunları bize ücretsiz sağlayan altyapılar mevcuttur. Bu altyapıların başında Blogspot ve wordpress gelir. Bu altyapıları kullanarak kendimiz web sayfası kurabiliriz fakat buna vaktimiz yok diyorsanız eğer profesyonel destek alarak web sayfası kurdurabiliriz.

WEB SAYFASI KURULUM AŞAMALARI

Öncelikli olarak kuracağımız web sayfası için bir domain belirlememiz gereklidir. Domain web sayfamızın adı ve adresidir. Buna karar verdikten sonra iyi bir hosting hizmeti almamız gerekir. Hosting bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, dokümanların veya resimlerin internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Ücretsiz hosting hizmeti sağlayan siteler olabileceği gibi daha iyi fakat ücretli hosting sağlayıcılarda mevcuttur. Hosting hizmetini de sağladıktan sonra yapılması gereken işlemlerden biriside SEO hizmetidir. SEO arama motorları için yapılan optimizasyon ve iyileştirme çalışmalarıdır. Kısaca sitenizin daha hızlı olmasını ve arama motorlarında arandığı zaman üst sıralara çıkabilmesi için yapılan işlemlerin tümüdür diyebiliriz. Bu işlemleriniz yapıldığı zaman siteniz kuruluma hazırdır. Bu işlemleri kendinizde yapabilirsiniz bu hizmetleri belirli bir ücret karşılığında da satın alabilirsiniz.

WEB SAYFASI KURDURAN KİŞİLERDEN NELER BEKLENMELİDİR?

Öncelikli olarak siteyi birilerine kurdurmak istiyorsanız iyi bir piyasa araştırması yapın çünkü site kurulum fiyatları birbirinden çok fazla değişmektedir. Sitenizi ne amaçla kullanacağınızı belirtin. Çünkü sitenin kurumsal bir sitemi yoksa e-ticaret sitesi olmasına göre fiyatlar değişmektedir. Ayrıca kurulumda bekleyeceğiniz bazı hizmetler olacaktır. Bunlara örnek verecek olursak web sitesinin güvenliğinin iyi olması dolayısıyla ele geçirme gibi bir durumla karşılaşmamanız, sayfalarınızın hızlı ve kolay açılabilmesinin sağlanması, sitenizin kişiler tarafından beğenilebilmesi için tasarımının iyi olması, sitenizin güncellenme durumları, tasarımın ilerleyen zamanlarda genişleyebilir olması ve ilerde gerekli olduğu zaman ekstra maliyet açığa çıkmaması, görselliğin iyi olması  ve 3D ve flash animasyonlar kullanılarak site içerisinde gezintinin sağlanması gibi hizmetlerdir. Bunun yanında birçok firmadan teklif alıp sağlayacağı desteklerde karşılaştırılarak iyi bir site kurma hayalinize daha da yaklaşmış olursunuz.

Uygun fiyat seçenekleri ve özgün web tasarımları için nettacompany adresi bir tık uzağınızda…

Bir cevap yazın