Uygun Fiyata Web Sitesi | NettaCompany

Uygun Fiyata Web Sitesi

Web sitesi kurmak istiyorum acaba ne kadar bir bütçeyle bunu başarabilirim diyenlerdenseniz bu makale tam size göre. Öncelikli olarak web sitesi fiyatları siteyi sizin mi kuracağınıza veya başkalarından destek alıp mı kurduracağınıza bağlı olarak değişmektedir.

KENDİM WEB SİTESİ KURMAK İSTİYORUM

Eğer web sitesinin kurulumunu kendiniz yapmaya karar verdiyseniz yapacağınız işlemlere göre tutacak fiyatlardan başlayalım. Öncelikli olarak bir domain seçeceksiniz bu domain genelde ücretsiz olmakla beraber bazen istediğiniz domainleri belirli bir ücret karşılığında satın almanız gerekebilir. Domain ücretleri ortalama 20 TL civarındadır. Domaininize karar verdikten sonra hosting hizmeti almanız gerekmektedir bu hizmeti de ortalama 200-500 TL civarında satın alabilirsiniz. Hosting çeşitleri bireysel, kurumsal, bayi paketleri gibi paketleri barındırmaktadır. Bu hizmetler içerisinde var olan disk alanı, aylık trafik, mailbox, işletim sistemi gibi özelliklerin durumuna göre bu bedel değişmektedir. Sunucunuz içinde ekstra bir hizmet ödeyebilirsiniz buda ortalama 20 TLdir. Sitenizin güvenliğini sağlamak amacıyla SSL  de almanız gerekmektedir SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında gizlilik ve güvenliğin  sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür  ve bu protokolü de 10- 250 TL arasında alabilirsiniz. Bu kadar geniş bir aralıkta ücretin olmasının nedeni kuracağınız sitenin içeriklerinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Bir diğer alacağınız hizmet sitenizin hızlı olması be arama motorlarında ön plana çıkabilmesi için gerekli olan SEO hizmetidir ki bu hizmetin bedeli de ortalama aylık 200-1000 TL arasında değişmektedir.

WEB SİTESİ KURDURMANIN ÜCRETLERİ

Benim çok vaktim yok ve site kurmakla uğraşamam diyenlerdenseniz sitenizi uzaman kişilere de kurdurabilirsiniz. Alacağınız hizmetlere göre site fiyatları değişmektedir. İlk olarak siteniz e ticaret sitesi mi yoksa kurumsal bir sitemi yoksa blog mu olacak ona karar vermeniz gerekmektedir. Buna karar verdikten sonra sitelerde bazı paketler mevcuttur. Hosting hizmeti, domain hizmeti, tasarım gibi destekleri sağlayan paketlerin ortalama ücreti 500 TL dir. Bunlara ekstra SEO hizmeti eklendiği zaman ücret ortalama 1000 TL olmaktadır. Menü seçenekleri, SEO uyumlu geliştirebilir sayfa dizaynı, iletişim formu gibi ekstra hizmetler istendiği zaman ücretler 2500 TL ye kadar çıkabilmektedir. Dolayısıyla web sitesi kurmadan önce istediğiniz desteklerini belirlemeniz ve ona göre uygun seçenekleri değerlendirmeniz açısından önemli olmaktadır.

Web tasarımı yaptırmadan önce nettacompany adresini ziyaret edip, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın