Uygun Fiyata Ucuz Web Sayfası | NettaCompany
Uygun Fiyata Ucuz Web Sayfası

Uygun Fiyata Ucuz Web Sayfası

Ucuz Web Sitesi Fiyatları

Web sitesi fiyatlarına göz gezdirecek olursak, 250 TL gibi düşük bütçeli web sitesi yapılabilirken, 2000- 2.500 civarında yüksek maliyetli sitelere rastlamak da mümkündür. Eğer oluşturulacak web sitesinde hazır script kullanılırsa, bu hem harcana maliyeti düşürecektir hem de zamandan tasarruf sağlayacaktır. Eğer sıfırdan bir web sitesi oluşturulacaksa en azından bir ay sadece script hazırlamakla geçebilir. Bu da hem maliyet hem de zaman açısından dezavantaj sağlar. Bu durum kişisel bir web sitesi tasarlamak isteyenleri, bir şirketin ya da işletmenin kuracağı web sitesi kadar zarara sokmaz. Ayrıca hazır scriptler kullanmak, sitenin kalitesinin düşük olacağı anlamına gelmez. Bu yanlış bir algıdan ortaya çıkmış bir düşüncedir.  Büyük bir firma bir web sitesi kurmaya sıfırdan başlayacaksa, süreç içerisinde harcanan elektrik, işçi maaşları, sigorta, yemek gibi masrafları da hesaba katmak zorundadır. Yani bir web sitesi hazırlanırken oluşturulacak bütçeye giderler, harcanan emek, zaman ve diğer masraflar da dikkate alınıp eklenmelidir.

Ucuz Web Sitesi İçin Dikkate Alınacak Unsurlar

Web sitesinin olabildiğince uygun fiyata kurulmasını sağlamak için ihtiyaçlar net belirlenmelidir. İhtiyaç ve bütçe yapılacak projenin büyüklüğüne,  web sitesini oluşturacak kişi veya kuruma ve web sitesinin içeriğine göre değişmektedir. Kurulacak siteler için özellikle hazır scriptler seçmek büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü hazır scriptler gerek zaman gerekse maliyet açısından daha uygundur.

Ucuz web sitelerinde ortalama standart fiyat 1500 civarındadır. Bu anlaşma yapılan kurumun kriterlerine göre farklılaşmaktadır. Bu sebepten önemli noktalara dikkat etmekte yarar vardır. Anlaşma yapılacak kurumda öncelikle dikkat edilmesi gerekilen unsur, programlama dilleridir. Fiyat farkı en çok burada kendini göstermektedir. Diğer bir dikkate alınması gereken unsur ise web sitesi tasarımında flash kullanılıp, kullanılmayacağıdır. Web sitelerinde flash kullanılması maliyeti yüksek oranda etkilemektedir. Kullanılacak tasarımda dizaynın özgün olmasına dikkat edilmelidir. Hedef kitle, ürün, pazarlama gibi unsurların hepsi ücreti etkiler. Ayrıca SEO desteğine sahipse, ekstra bir hizmet olduğu için maliyet de ona göre artacaktır. Tüm bunların dışında kurulacak web sitesinin görünümü büyük önem arz etmektedir. Tabi iyi bir görünüme sahip olası, başarılı bir web sitesi olmak için yeterli değildir. Sonuç itibariyle web sitesi hazırlanırken bütün ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir cevap yazın