Tanıtım Yazısı Nedir ? | NettaCompany
Tanıtım Yazısı Nedir ?

Tanıtım Yazısı Nedir ?

Tanıtım yazısı isminden de belli olduğu üzere sizin yada web sitenizin içeriğiyle ilgili karşı tarafa verilen bilgidir.Tanıtım yazısı ayrıca web sitenizin linklerinin de olduğu yazıdır. Tanıtım yazısında bulunan link üzerinde web sitenize kolayca iletişim sağlanmaktadır.Web sitelerinde bulunan tanıtım yazılarının her yönüyle özgün içeriğe sahip ve web sitenizle ilgili anahtar kelimelerin olduğu yazı türüdür.İşiniz yada sizin tanıtıldığınız bu yazı akılda kalıcı ve kaliteli bir reklam şeklidir. Bu sebeple tanıtım yazılarının herhangi bir yerden kopyalanmamış olması oldukça önemlidir.

Tanıtım yazıları nerelerde yayınlanır?

Tanıtım yazısını istediğiniz her yerde yayınlayabilirsiniz ama doğru olan aslında işinizinde kalitesini olumsuz etkilemeyecek olan düzgün,güvenilir  ve tıklanma oranı yüksek web sitelerinde yada bloglarda yayınlanması daha uygundur.Tıklanma sayısı az olan sitenin sizin tanıtımınıza yada işinize pek katkısı olmayacaktır.tanıtım yazısı yaptığınız iş ile alakalı web sitelerinde yer almalıdır.Alakası olmayan sitelerde yer alan tanıtım yazısı size çok ta fayda sağlamayacaktır.Mesela teknolojiyle ilgili web sitenizin tanıtım yazısını hiç alakası olmayan yemek tarifi sitesinde yayınlamanız size pek artı sağlamayacaktır.

Tanıtım yazılarını kimler yazabilir?

Kaliteli ve anlaşılır tanıtım yazıları yazmak ya da yazdırmak her zaman mümkün değildir. Tanıtım yazıları işin uzmanları tarafından yapılmaktadır. Tabi edebi becerinize ve kelime ustalığınıza güveniyorsanız  kendinizde yazabilirsiniz.Eğer bunları yapamayacağınızın farkındaysanız yerinize yazabilecek bu konuda eğitim almış yetenekli ve becerisi yüksek, reklam yazarı veya metin yazarlarına ücret karşılığında yazdırabilirsiniz.Tanıtım yazısını diğer yazılardan ayıran bir fark yoktur.herhangi bir yazma tekniği yada şeklide yoktur.yaptığınız işi öven karşı tarafta merak uyandırabilecek yazılar olması yeterlidir.Tanıtım yazısını 5 tl yada 10 tl’den başlayan fiyatlarla yazan işinin uzmanı pek çok kişi vardır.Tanıtım yazısı sizin veya yaptığınız işin tanıtılması açısından çok büyük fayda sağlamaktadır.Eğer web sitenizde istediğiniz yoğunluğu sağlayamıyorsanız, tıklanma sayınızı artırmak istiyorsanız ,bunun içinde yapılması gerekli olan  iki şey vardır. Bunlar; iç seo ve dış seo’dur. İç seo web sitenizin ayarlarını ve  düzenlemelerini kendinizin yapabileceği alanı oluşturmaktadır. Dış seo ise web sitenizin dışarıdan aldığı linkten, link inşaasına kadar uzanan bütün özellikleridir.

Tanıtım yazısına ihtiyacınız varsa www.nettacompany.com.tr adresine giderek, istediğiniz tanıtım yazısını yazdırabilirsiniz.

Bir cevap yazın