Çağrı Merkezi 0850 532 5260 Destek Talebi   Müşteri Paneli
SSM İplik Aktarımı – Çınar Elektronik

SSM İplik Aktarımı – Çınar Elektronik

Bildiğiniz gibi üretim faktörlerinde yer alan bir sürü makina ve teçhizat bulunmaktadır. Bu makine ve teçhizatlarsa binlerce parçadan meydana gelerek devasa makinaları oluşturmaktadır. Bu makinalarsa birbirinden çok çok farklı parçalardan oluşmakta olup, uyum içinde çalışması gerekmektedir. Herhangi bir parçanın yokluğu veya aksaklığı tüm üretimi durdurabileceği gibi zaman ve maddi açıdan kayıplara da neden olmaktadır. Makinalarda ortaya çıkan arızaları önleyemeyeceğimiz gibi asıl önemli olan da bu arızaların kısa sürede ortadan kaldırılması bizim yararımızadır. Bu aşamada ise en önemli faktör işini bilen ve bu konuda tecrübe sahibi kişilerden yardım istemektir. Yapılan tamiratın kısa sürmesi, maliyetinin az olması ve tamirinden emin olunması ilk aşama için en önemli basamaktır.

SSM iplik aktarımı işlemi

SSM iplik aktarma işlemlerinin yapılığı Çınar Elektronik Endüstriyel Bakım ve Onarım, işlerinizi titizlikle yerine getirmektedir. Elektronik kart tamir sektöründe 8 yıllık tecrübe sahibi olan firma, SSM iplik aktarma makinası olmak üzere, endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmaların makine montaj, demontaj, bakım, revizyon, onarım, otomasyon sistemleri, elektronik kart tamiri, elektrik panolarının bakım ve onarımları işlerini uzman profesyonel ekip ile güvenli, seri, kaliteli ve ekonomik şekilde gerçekleştirmektedir. Makinalarınız olağan bakımını da yaptırabileceğiniz bu firma, zamanında yapılan bakım sayesinde çıkabilecek sorunların önüne geçerek size en iyi hizmeti sunmakta. Bu sayede de işleriniz yolunda giderken ortaya çıkacak olan aksaklıklar ve plansız aksiliklerde ortadan kaldırılmış oluyor.

Çoğu zaman makinalarınızda gelen problemlerin çözümü doğru kişi veya adreslere gitmediğinizden gerçekleşmez. Bunun yanında zaman kayıplarına, yüksek maliyetlere de neden olur. Elektronik cihazların problemlerini, güvenilir, hızlı ve uygun fiyata Çınar Elektronik Endüstriyel Bakım ve Onarım tarafından yapılmaktadır. Yapılan bakım ve onarım işlemlerinden sonra ise bakım sonrası destek uygulaması yaparak çözümün kalıcı olmasını sağlıyorlar.

SSM iplik aktarma makinalarının yurt içi ve yurtdışı olmak üzere bakım, onarım, montaj ve demontaj, yerinde servis, ekran dokunmatik değişimi, yedek parça, elektronik kart tamirleri ve makina versiyon değiştirme işlemleri firma tarafından yapılmaktadır. Firmaya göndermiş olduğunuz kartlar en son teknoloji üzerine kurulmuş test cihazları ile arızalı olan elektronik komponent ve kopuk devre yolu, delik içi lehim hatalarının olduğu bölge tamir edilip sonra makine orijinal ekipmanları ile kart deneme setinde tüm fonksiyonları çalıştırıldıktan sonra, yani kontrolleri yapıldıktan sonra müşteriye teslim ediliyor. Üstelik tamir gerçekleştirilen bölgede 6 ay içinde çıkar herhangi bir sorun karşısında, problemin çözümünü ücretsiz olarak yapıyorlar. Acil olan durumlarda ise yedekte bulunan kartlar da servis sürecinde müşteriye veriliyor. Tamiri mümkün olmayan kartlarda %90 başarı oranı gerçekleştiren firma, her tülü tamir ve onarımı itina ile yapmaktadır. Kart tamir olmayacak kadar kötü durumda ise garantili ikinci el kart temini ile kesin çözümler getiriyorlar. En önemli sorunlardan olan acaba tekrar aynı sorunu yaşar mıyım, acaba gerçekten sorun halloldu mu ya da maliyeti yüksek olan tamirlerde acaba tekrar bozulup masraf çıkarır mı korkusunu yaşamadan, tamir ettiği ürünlere uyguladığı garanti kapsamıyla sizlerin huzurunu da düşünüyor.

Tüm SSM iplik aktarma makinalarının onarım, bakım, montaj, elektronik kart tamirleri ve yazılım programlama işlemlerinin yanı sıra, SSM Mekik motoru(vargel motor) tamiri de mükemmel bir hassasiyet gösterilerek yapılmaktadır. Servo motor tamiri için gerekli olan parçalar da temin edilmektedir. Mekik motoru(vargel motor) arızaları, ipliğin makaranın (bobin) dışına atma, iplikte karışık sarım, iplik sarım açıklığı bozukluğu, desen bozukluğu, iplikte kopma gibi problemlere yol açmaktadır. Bu problemlere karşı ise yapılan motorlar garanti kapsamında olup, test edilerek sonrasında teslim edilmektedir. Bunlarla birlikte açı sensörü tamiri de yapılmaktadır. Yedek parça desteği ile tamiratı mümkün olmayan sensörlerin de tamiratı gerçekleştirilerek teslim edilmektedir. Alanında en iyisi olan firma umudunuzu kestiğiniz parçalardan, size yüksek maliyet çıkaracak masraflardan sizi soyutlayarak tamirini gerçekleştirebiliyor. Size teslim etmeden tamirat gören parçayı da denemeleri ve sağlamlıklarına dair teste tabi tutmaları da işinizde kullanıldığında tekrar sorun yaratıp yaratmayacağından emin olmak istemelerinden kaynaklanmaktadır.

SSM iplik aktarma yağlama motorlarının tamirini de yapan firma, ipliklerin sarım esnasında pamuklanmaması için özel sıvı yağ içerisinden geçirilmektedir. Her türlü yağ pompası, yağ motoru ve motor güç devreleri tamiratı da yapılmaktadır. Böylece üretimde kaliteli ürünler çıkararak, makinanızdan kaynaklı sorunlara çözüm bulunmaktadır.

Diğer Hizmetler

SSM kartları üzerinde bulunan step motor sürücü(kontrol) devrelerinin tamiratı firma tarafından yapılabilmektedir. Her türlü sanayi ve tekstil sektöründe kullanılan step motor ve servo sürücü devreleri tamiratı da tamiri yapılan parçalar arasındadır. Sürücü katlarında ve motor sürücü entegrelerindeki arızaların tespiti gerçekleştirilerek bir diğer kompanetlerin sağlamlık testinden geçirilerek garanti kapsamına dahil edilip teslim edilmektedir.

İplik büküm motoru yani step motoru tamiri de yapılarak, arızalarınız en kısa sürede gideriliyor. İşinizse aksamadan kaldığı yerden devam ediyor.

Yeni nesil veya eski nesil fark etmeksizin, tamirat işlemi yapılmasının yanında, özellikle sanayi sektöründe yeni nesil teknoloji ile yaygınlaşan encoderlerin tamiratı da titizlikle yapılmaktadır. Bildiğiniz üzere Encorder, sinyal üreterek  motorların dönüş yönlerinin belirlenmesi, hız kontrolünün sağlanması ve sayısal verilerin alınması gibi işlemleri yerine getirmektedir. Bu nedenle de tamirinde ince titizlik şart olduğundan, encorder tamirlerinde sayıcı ile saydırarak sinyal kanalları test edilip gönderilmektedir. Deneyimli ve en önemlisi alanında uzman ve oldukça tecrübeli çalışanlar ile titizlikle yapılması gereken bu işlemler firma tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır.

Tekstil dokuma makinalarının her parçası tamir edilebilir olup, arıza çıkaran parçanın firma tarafından tamir edildiği takdirde, tamirat gören parçanın firma dahilinde altı ay garantisi olmaktadır. Aynı parçada gelen aynı soruna karşı parça tamamen garanti kapsamına girip müşteriden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Tamiratı yapılan parçanın diğer fonksiyonlarını yerine getirmede çıkaracağı bir durum söz konusuysa parça tamiratında o parçacıktan kaynaklanan sorun da çözülmüş olup, elinize o şekilde ulaştırılmaktadır. Yani hem meydana gelen hem de meydana gelebilecek aksiliklere karşı firma her zaman sizin yanınızdadır.

Hizmet verilen bazı SSM İplik Aktarma Modelleri

  • SSM CW1-D, SSM CW1-W, SSM CW2-D, SSM CW2-W, SSM CW3-W, SSM CW8-W, SSM DP1-C, SSM DP2-C, SSM DP1-W, SSM DP2-C/S, SSM DP2-T, SSM DP3-C, SSM DP5-SC, SSM DP5-SF, SSM DP5-T, SSM DP5-TC
  • SSM DP5-TF,SSM DP5-W, SSM FA2-W, SSM FMZ, SSM GSX, SSM MDF400, SSM PS5, SSM PS6-D, SSM PS6 Plus, SSM PS6-FW, SSM PS8-W, SSM PSM-51-R, SSM PW1-F, SSM PW1-S, SSM PW1-W, SSM PW2-W
  • SSM PW3-W, SSM PW8-W, SSM RM2-T, SSM RM3-R, SSM RM3-T, SSM SPX, SSM TW1-W, SSM TW2-W, SSM TW2 Plus, SSM BTSR TENSİON SENSOR, SSM DOFFİNGOPTİON, SSM DOFFİNGOPTİON II, SSM DOKUNMATİK, SSM DRİVECONTROL VT-A, SSM ECOFEEDER, SSM ECOFLEX
  • SSM H9731, SSM HEDS9100, SSM HEDS9140, SSM KOMBİFEEDER, SSM MATRİX VALF, SSM MT2 PANEL,SSM MT1 PANEL, SSM MULTİFLEX, SSM MULTİFLEX II, SSM MULTİOPTİON, SSM OTP1, SSM PRECİCONTROL, SSM PRECİFLEX, SSM SERVO MOTOR, SM TOUCH PANEL, SSM VARGEL MOTORU

Tüm bu hizmetler Çınar Elektronik Endüstriyel Bakım ve Onarım tarafından verilmektedir.

Leave a Reply