SSL Sertifikası Fiyatları | NettaCompany
SSL Sertifikası Fiyatları

SSL Sertifikası Fiyatları

SSL sertifikasına şöyle bir göz atacak olursak; yaygınlaşan internet ve buna bağlı gelişen internet alışverişlerinde güven sağlamaya yönelik oluşturulmuş bir sertifikadır. Özellikle e-ticaret gelişmesi ve böylece e-ticaret sistemlerinin gelişmesi güvenlik sorununu oluşturmaya başlamıştır. Buna çözüm olarak özellikle alışveriş sitelerinde kişisel bilgilerin güvenliği ve bu durumların aktarılması gerektiğinde bilgi şahsiyetliği korunmak amacıyla güvenlik sertifikaları oluşturulmuştur.

SSL Sertifikası bu soruna çözüm getiren sertifikadır. SSL Sertifikası veri geçişleri sırasında bilgilerin korunması ve şifrelenmesiyle kişisel bilgileri korumaktadır. Bununla beraber e-ticaret yapan site ve gruplar SSL Sertifikası alarak alışverişlerinde, satım ve alım işlemlerinde, hem kendileri hem müşteri memnuniyeti için bunu sorumluluk bilmektedirler.

SSL Sertifikasını En Uyguna Elde Etmek

SSL fiyatları firmadan firmaya değişim göstermektedir. Özelliklerine ve kapsamına göre değişim gösteren fiyatlar sizin ihtiyacınızı karşılayacak şekilde seçilmelidir. En uygun SSL fiyatlarını internet sitelerinde karşılaştırmalar halinde mevcuttur. Birkaç SSL sertifikası örneği verecek olursak; RapidSSL, Comodo, Symantec ve GeoTrust olarak sıralanabilir. Bu sertifikaların kullanım süreleri ve ürün fiyatları farklılık göstermektedir. SSL sertifikası satın almak çok kolay olduğu gibi SSL kurulumu da bir o kadar kolaydır. Herhangi bir onaylama belgesi gerektirmeyen SSL sertifikaları mevcuttur. Süreleri genel olarak 1 ve 3 yıl arasında değişmektedir. 1 ve 2 yıl arasında değişim gösteren Symantec ve GeoTrust sertifikalarıdır. RapidSSL hızlı, güvenli ve hesaplı koruma sağlarken, Comodo geniş ürün çeşidi sağlamaktadır. Symantec dünyanın en prestijli SSL sertifikası sloganıyla, GeoTrust güvenli ve hesaplı koruma kapsamında yer almaktadır. Bahsetmiş olduğum SSL sertifika ücretleri en uygun Comodo’dadır. SSL Sertifika reklamları bu anlamda çok işe yaramaktadır. Ne kadar reklam ve kampanya yapılırsa o kadar tercih edilen sertifika olur. Kaliteli ürün alışverişi sağlamak istiyorsanız kaliteli bir SSL sertifikasına sahip olmalısınız. Bekleme yaşamadan hemen teslim olunan SSL sertifikaları güvenli e-ticaretinize destek sağlamaktadır. Sunucu uyumunuza göre, istediğiniz bit seviyesine göre, tıklanabilir güvenli site mührü sağlama seçenekleri gibi özelliklerinde farklılık gösteren SSL sertifikaları farklılıklarıyla dikkat çekmeye ve gün geçtikçe e-ticaret yapan şirketlerce kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın