fbpx
Sosyal Medya Hesabınızı Geliştirme Yöntemleri

Sosyal Medya Hesabınızı Geliştirme Yöntemleri

Çağımız, teknolojinin sunduğu imkanlar neticesinde insanların hayata farklı bir pencereden bakmasını sağlar. Bu bakış açısı sosyal medyanın ta kendisidir. Sosyal medyada insanlar gerçek hayatındaki tüm bilgilerini belli alanlar dahilinde diğer insanlarla paylaşır. Bu hesaplanmış bir risk olarak gözükse de kötü niyetli insanların sizin hakkınızda rahatlıkla bilgi sahibi olmasını sağlar. Bu bağlam da sosyal medyada ki kişisel bilgilerinizi minimuma indirmek bilgilerinizi korumak adına size yarar sağlar. Peki, sosyal medyanın böyle riskleri varken neden insanlar vazgeçemiyor ve gün geçtikçe daha da bağımlısı oluyor? Sebebi şu sosyal medyadan para kazanan fenomenler ve bunu meslek haline getiren insanların kolay yoldan para kazandığı algısı. Siz de hesaplarınızı onlar gibi geliştirebilir, fenomen olabilir ve sosyal medya üzerinden para kazanabilirsiniz. Fakat her işin olduğu gibi bu işin de zor kısımları vardır.

Özgünlük

Hemen hemen herkesin sosyal medya hesabı olduğunu düşünürsek sizi farklı kılan şeyin özgünlük olması gerekir. Bu hesabınızı daha ilgi çekici yapar. Her zaman aynı konu hakkında yazılar yazmak veya aynı pozlar ile fotoğraf çektirmek sizin hesabınızı ön plana çıkarmaz. Aksine size takipçi kaybettirir.

Aktif Bir Profil

Sosyal medya hesabınızı veya hesaplarınızı geliştirmek istiyorsanız mutlaka gündemden haberdar ve aktif olmanız gerekir. Uzun süre bir şey paylaşmamak güncel olaylardan uzak kalmak hesabınızın mevcut etkisini de kaybetmesine sebebiyet verebilir.

İlgi Alanları

Belli bir alanda belli bir konu hakkında yazı ve fotoğraf paylaşmak aynı alan ve konu ile ilgilenen insanların ilgisini çekerse bu size bir takipçi kitlesi kazandırabilir.

Bütün Sosyal Medya Hesaplarında Aynı Paylaşımları Yapmaktan Kaçınmak

Kullandığınız tüm sosyal medya hesaplarında aynı paylaşımları bahis forum yapmak takipçiler tarafından tasvip edilmez. Takipçiler üzerinde olumsuz bir imaj bırakır. Bu yüzden bundan kaçınmalısınız.

Olumsuz Yorumlara Yanıt Vermeyin

Sosyal medya tüm insanların yazı yazıp, fotoğraf paylaşabildiği bir ortam olduğu için paylaştığınız bir yazı veya fotoğraf altında olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlarda olabilir. Ne kadar sinir bozucu olsa da olumsuz yorumlara yanıt vermemek, görmemezlikten gelmek takipçiler tarafından kabul görür.

Leave a Reply