Reseller'dan hosting oluşturma | NettaCompany
Reseller’dan hosting oluşturma

Reseller’dan hosting oluşturma

Merhaba Nettacompany müşterileri bu makalemizde nettacompany reseller hizmetini kullanan müşterilermize nasıl hosting hesabı oluşturulur bunu anlatacağız.

ilk olarak Nettacompany adresine giriş yapıyoruz ardından sol üst menüde bulunan müşteri paneli butonuna basıyoruz.

Müşteri paneli giriş bölümüne geldiğimizde bizden e-posta ve şifermizi girmemizi isteyecektir (müşteri hesao bilgileriniz) bilgileri girdikten sonra giriş  butonuna basıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra Aktif Ürün/Hizmetler bölümünden Hepsini Görüntüle butonuna basıyoruz.

Açılan pencerede ürünlerinizi göreceksiniz reseller hesabınızı bulup ardından üstüne tıklayınız.

Reseller hesabı seçtikten sonra açılan pencerede aşağıya doğru iniyoruz ve hosting oluştur menüsünü görüyoruz oluşturmak istediğimiz hosting hesabını bağlayacağımız site ismini giriyoruz. ardından altında bulunan hosting özelliklerinin belirlendiği paket seçeneklerinden istediğiniz paketi seçiyorsunuz.son olarak Hosting Oluştur butonuna basıyoruz.

Hosting hesabını başarılı bir şekilde oluşturuldu. ardından yine ürün ve hizmetler bölümünden Reseller hesabınızı seçiyorsunuz ardından mevcut hostingler bölümünden açmış olduğunuz hostingleri görebilirsiniz açmış olduğunuz hostingi bulup sağ kısımda bulunan yönet butonuna basıyoruz.

Açılan ekranda Server detayları bölümünden alan adınızın ns adreslerini yönlendirmeniz gereken adresler bulunmaktadır.kullanıcı adı ve şifre bölümünde ise ftp şifrenizi güncelleyebilirsiniz.suspend kısmından hosting hesabını engelleyebilir ve terminate butonu ile hosting hesabını silebilirsiniz.

İyi günler dileriz.

 

3 üzerinde düşünceler “Reseller’dan hosting oluşturma

  1. Deniz Işık - 8 Ağustos 2017 at 22:19

    Teşekkürler

    Cevap Yaz

Bir cevap yazın