Hosting Firmaları | NettaCompany
Hosting Firmaları

Hosting Firmaları

Hazırladığımız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacımız vardır. Sitemizin çalışması için yapılandırılmış olan sunucularda, kişisel olarak ayrılan alana ‘hosting’ denir. Bu hizmet, bilgisayardan çok daha güçlü, sunucu adı verilen bir makine üzerinden sağlanmaktadır. Teknolojinin yayılmasıyla günümüzde yeni yeni iş alanları oluşmakta ve bu alanlar her geçen gün bizlere daha faydalı hizmetler sunmaktadır. Hosting firmaları da bu yeni iş alanları arasında yer almaktadır. Yerli ve yabancı çeşitli firmalar hosting işlemi yapmaktadır ve aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer ayırmaktadır. Bu yer ayırma işlemi aylık ya da yıllık olarak kira usulü ile yapılmaktadır.

Hosting İşlemlerinde Önemli Hususlar

Hosting işlemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Sitenin açılma hızı, siteniz için size ayrılan alan boyutu (bant genişliği), desteklediği programlar ve genel özellikler, ssl desteği güvenlik sertifikası gibi önem taşıyan bilgiler dikkatle gözden geçirilmelidir. Bu özellikler; fiyatı ve performansı etkileyen temel unsurlardır. Sitenize ait olan sayfaların, yüklenme hızı çok önemlidir. Bir siteyi gezerken, yavaş açılan veya açılmayan sayfalar herkesi çileden çıkarır. Bu durumun iki nedeni olabilir. Birincisi; kullandığınız bilgisayarın eksik donanıma sahip olması, ikincisi ise hosting aldığınız serverden oluşan problemlerdir. Diğer bir husus, size sunulan alan boyutudur. Hazırlanan sitenize gereken kadar megabayt alanı talep etmelisiniz ki, hem sitenin boyutunu taşısın hem de e-mail trafiğinde sıkıntılar yaşanmasın. Server desteğini de unutmayalım. Veri tabanını kiraladığınız sunucunun ve kullandığınız programın desteklenmesi çok mühimdir. İnternet siteleri tanıtım yapmanın yanı sıra dinamik formlar gibi işlevlerde yapmaktadır. Ve bu programlar özel dillere sahiptir. Dolayısı ile bu dilleri destekleyen programlar kurulmalıdır.

Hosting Firma Ücretleri

Web hosting firmaları, site sahiplerine sunduğu paket (sunum kalitesi ve kapasite) özelliklerine göre değişken ücretler talep etmektedir. Yaklaşık 2 $ ile 25 $ arasında aylık ücret alan bu web hosting firmaları; aylık, 6 aylık, 12 aylık, 24 aylık ve 36 aylık ödeme seçenekleri ile kiralama imkanı sunmaktadırlar. Web hosting firmaları, sundukları domain hizmeti için de ayrıca ücret almaktadırlar.

Kaliteli ve uygun fiyatlı web hosting için nettacompany.com.tr adresine göz atmanızı öneririz.

Bir cevap yazın