Grafik Tasarım Fiyatları | NettaCompany
Grafik Tasarım Fiyatları

Grafik Tasarım Fiyatları

Grafik tasarım her ne kadar fark etmesek de hayatımızın her alanında yerini almaktadır. Gördüğümüz her reklam her afiş grafik tasarımı aşamasından geçerek bize sunulmaktadır.  Özellikle bu iş üzerinde çalışmayanlar ya da fikir sahibi olmayanların fark edemediği bu emek ürünleri firmalar için önem taşımaktadır. Çünkü psikoloji biliminde bile kanıtlanan renk ve şekiller üzerinde yapılan estetik modeller, insanların etkilenmesini sağlamaktadır. Satışını artırmak isteyen firma pazarladığı ürün için albeni oluşturan reklamlar yapmalıdır. Örneğin; lokantalar açlık hissi uyandıran kırmızı rengi, giyim mağazaları o yılın trend renklerini kullanarak daha ilgi çekici bir hal alabilmektedir. Aynı zamanda dikkat çeken bir amblem veya firma logosu yine satışlarda etkili olacaktır. Bunu bilen ve üzerinde çalışmalar yapan firmalar diğer rakip firmalara karşı bir adım önde başlamaktadırlar. Bu yüzden grafik tasarım ve renklerin uyumu çok önemlidir. Talebe göre şekillenen arzda grafik tasarım yaptırarak kazanç sağlamak isteyen firmalara grafikerler istenilen sonucu vermektedir.

Şüphesiz piyasa da grafik tasarım yapan kişi sayısı oldukça fazladır. Buna bağlı olarak grafik tasarım yapan sırf bu iş üzerine kurulan firmalarda mevcuttur. Bir katalog basımı, el broşürü, poster, basılı bir duvar veya zemin, sunulacak olan promosyon ürünlerinden kalem, bardak, not defteri gibi araçlarda grafik tasarımları ile yapılmaktadır. Aynı zamanda ürünlerinizi pazarlayacağınız internet ortamı için web tasarım da bu alanda geliştirilmektedir. Grafik tasarım yapan firma sayısının fazlaca olduğunu yukarda belirtmiştim. Buna göre ihtiyacınız olan her ne ise buna uygun tasarımı talep edebilir ve karşılığında istenen ücrete razı olabilirsiniz.

Grafik Tasarım Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Her işte olduğu gibi elbette emekle orantılı olarak belirlenen grafik tasarım ücreti istediğiniz şekle göre düzenlenmektedir. İstediğiniz web site çok kapsamlıysa buna göre bir ücret talep edilirken daha sade ve kolay bir tasarım için çok daha uygun fiyatlar belirlenir. Uygun maliyeti ve uygun zamanı kararlaştırdığınız herhangi bir grafik tasarım firmasıyla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Biri düşündü “Grafik Tasarım Fiyatları

  1. Sibel - 3 Şubat 2017 at 01:09

    Bilgiler icin cok tesekür ederim. Bende grafiker olmak istiyorum.

    Cevap Yaz

Bir cevap yazın