fbpx
Google’da Yükselmenizi Sağlayacak 5 Faydalı Bilgi

Google’da Yükselmenizi Sağlayacak 5 Faydalı Bilgi

İnternet teknolojilerinin Yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte Bir çok kişi Web siteleri ile birlikte bu gizemli dünyaya girmişlerdir. Şuanki dünyada milyonlarca web sitesinin barındığı bilinmektedir. Peki Hiç düşündünüz mü Bu Google aramalarındaki sıralamalar neye göre yapılıyor ?

Bunun birçok kriteri olduğu biliniyor ancak sizlere Google’da yükselmenizi sağlayacak 5 faydalı bilgiyi vermiş olacağız.

1.Yorum Kazanın Facebook yorum ikonu

Eğer bir blog siteniz varsa veya ürünleriniz hakkında yazı yayınlıyorsanız. Müşterilerinizden veya okurlarınızdan Yorum almaya çalışın. Örneğin Şu şekilde ” Sizlerde fikirlerinizi yorum bölümünden belirtirseniz bu konu hakkında tartışmış olabiliriz ” gibi okurlarınıza soru veya görüş yöneltirseniz yorum kazanmış olursunuz. Bu da içeriğinizin zenginliğini arttırmış olacaktır.

2. Sosyal Medya’yı Kullanın

Sosyal Medyayı aktif kullanmak

 

Sıralamalarınızda etkili bir yöntemde sitenize gelen ziyaretçi yani hit. Site hitinizi yükseltecek yönlerden biriside Sosyal Medya

olacaktır. Sosyal medya kullanarak Sitenizi Tüm mecralarda duyurabilirsiniz. Sitenizi duyurmanız demek Sitenize gelen ziyaretçi sayısının artması demektir.

3.  DMCA Ekleyin

Dmca İkonu

Sitenizin footer kısmına veya sidebar kısmına DMCA tarafından verilen kodu yapıştırarak DMCA’dan Backlink Alabilirsiniz. DMCA otoriter bir site olduğundan Olumlu olarak etkileneceksiniz.

4. Doğru Görsel kullanımı

Görsel Optimizasyonu

Sayfalarınızda veya Yazılarınızda bulundurduğunuz resimlerinizi hem boyut olarak hem de biçim olarak optimize etmelisiniz. Örneğin yazı ile ilgili bir resim eklediğinizde bu resim dosyasının ismi şu şekilde olmamalı zxskmcm213.png yerine en faydalı meyveler ile ilgili bir konu olduğunu varsayarak en-faydali-meyveler.png gibi kullanmanız faydalı olacaktır. Ayrıyetten Alt Özellik özelliğini de kullanmanızda fayda var.

Not: Görsel optimizasyonu İçin Tinypng Adresini kullanabilirsiniz.

5. Otoriter Siteye Link Çıkışı

Aynı sektörde benzer içeriklerde yazı girilmişse  konu ile ilgili otoriter bağlantılara link çıkışı vermeniz faydalı olacaktır.

 

Google Kendini beğenmiş siteleri pek sevmez konu ile ilgli ek bilgiler vermek için dış link vermek faydalı olacaktır.

Tabi ki bu sitenin spam olmaması gerekmektedir. Bununla ilgili MOZ sitesi üzerinden Sitenin Spam skorunu kontrol edebilirsiniz ayrıca Yine aynı yerde Domain Authority yazan bölümdeki skora bakarak sitenin otoritesine bakmış olabilirsiniz.

 

 

Genç Konuk Yazar
Deniz IŞIK

Leave a Reply