En Uygun Wordpress Hosting Fiyatları | NettaCompany
En Uygun WordPress Hosting Fiyatları

En Uygun WordPress Hosting Fiyatları

WordPress, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayım platformu yani blog sistemidir. Kolay kurulum, basitlik ve kullanım kolaylığıyla ön plana çıkmaktadır. Her kullanıcının kendi temasını oluşturabilmesi nedeniyle tema konusunda rakiplerinden oldukça önde ve fazla seçenek bulundurmaktadır.

Hosting Nedir ?

Bir web sitesinde resimler ve dokümanlar internet kullanıcıları tarafından erişilebilecek bilgisayarda durmaktadır. Bu iş için özel üretilmiş yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilme kapasitesine sahip olan bilgisayarda depolanması gerekir. Bu hizmeti sağlayan bilgisayarlara web sunucusu, veri depolamaya ise web hosting adı verilir.

WordPress Hosting Nedir ?

WordPress hosting özel bir hosting paketi değildir. Hosting paketinizde PHP ve MySQL desteğinin bulunması WordPress üzerinde çalıştırabilmeniz için yeterlidir.  Yani WordPress hosting, WordPress firmalarının hosting paketlerini daha kolay pazarlayabilmek amacıyla kullanmış oldukları bir terimdir. Normal bir hosting paketinde kullanıcılar hostingi siteden indirir, kendi sitesine yükler ve veritabanı bağlantısı gibi işlemleri gerçekleştirir. Fakat bütün kullanıcılar bu düzeyde teknik bilgiye sahip olmadıkları için, firmalar bu tip işlemleri yapmadan direkt olarak tek tıkla kurulum yapılacak olan WordPress hostingi pazarlar.

WordPress Hosting Fiyatları

İnternet üzerinde WordPress hosting paketi satışı yapan birçok site bulunmaktadır. Hosting paketlerinin fiyatları barındırdığı web site sayısına, aylık izin verilen trafik miktarı, ulaşabileceği anlık maksimum trafik, izin verilen CPU kullanımı,verilecek teknik desteğe, antispam, antivirüs, anti-ddos, alan adı, disk yapısı ve sınırı, satın alma süresi gibi özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu paketlerin ödemelerini aylık veya yıllık olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Verilen hizmetin kalitesi arttıkça paketin fiyatıda artıyor. Sitenize uygun bir paket seçmeniz sizi ekstra bir maliyetten veya düşük performanstan kurtacaktır. İnternet üzerinde 10 adet e-posta, 1 site barındırma, 5 GB aylık trafik, 500 MB SSD disk alanı, haftalık yedekleme, cPanel kontrol paneli, 5 adet subdomain, Türkiye ve Avrupa lokasyon özelliğini içinde bulunduran bir  hosting paketine çok cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Herhangi bir hosting paketi aldığınızda ekstradan bir ücret ödemeden firmaların sağladığı bir çok temaya da sahip oluyorsunuz.

Bir cevap yazın