En Ucuz Web Sitesi Fiyatları | NettaCompany
En Ucuz Web Sitesi Fiyatları

En Ucuz Web Sitesi Fiyatları

Teknoloji ilerledikçe hangi meslek grubundan olursanız olun artık kendinizi bilişim dünyasının içinde bulacaksınız. Peki, teknolojiyi kullanarak kendinizi ya da firmanızı büyük kitlelere tanıtmak istemez misiniz eğer cevabınız evet ise bunun en kolay ve ekonomik yollarından biride günümüzde çok popüler olan web site sahibi olmaktır peki günümüzde web site sahibi olmak size ne kadar mal olacak? Aslında bu sorunun cevabı kurmak istediğiniz web sitesinin fonksiyonelliği görselliği alt yapısı kalitesi gibi ücreti etkileyen birçok sebep vardır.

1)Basit Bir Site

Bu tarz sitelerle site üzerinden satış yaptırılamaz hitap ettiğiniz kitleyle iletişim kuramazsınız fakat sizin kendinizin internet üzerindeki broşürünüz gibidir kim olduğunuzu, ne yaptığınıza dair bilgi verdiğiniz sitelerdir bu temel basit siteye bir firmaya yaptırdığınız takdirde 3000- 4000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğer Türkiye içinde serbest olarak bu işlerle çalışan bir gruba yaptırdığınız takdirde 1500-2000 TL arasında değişiklik göstermektedir

2)Özel Hazırlanmış Site

Bu tarz sitelerle yaptığınız işe göre özel olarak görselliği olsun içeriği olsun özel olarak ayarlanır bu sitenizde haber v.s gibi eklentileri ekleyebilirsiniz fakat direk olarak satış yapamazsınız (e-ticaret sitesi değildir) . SEO ayarlanırız yapılabilir sitenizle kaç kişi girmiş ya da başarılarınızı görebileceğiniz size özel istatistikler sunulur. Bu özel hazırlanmış siteye bir firmaya yaptırmanız takdirde 4500-15000 TL arasında değişiklik göstermektedir eğer Türkiye içerisinde serbest olarak bu işlerle uğraşan bir gruba yaptırdığınız takdirde 2000-8000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

3)CMS

 (Content- Management  System// içerik yönetim sistemleri) Siteleri: Bu tarz siteler portal gibi sistemlerin yani içerik yönetimi sistemlerine sahip olan sistemlerin tamamına verilen genel bir isimdir cms ile kullanıcıyla iletişim halinde olabilirsiniz zaten bu sitelerin kilit noktası kullanıcıdır. Kullanıcı istediği bilgiye erişebilir ve düzenleyebilir. Diğer sitelere göre daha yüksek kalitededir siteye sınırsız içerik ekleme (video, resim vs.) olanağı sağlar. Cms sitelerini bir firmaya yaptırdığınız takdirde 5000-16000 TL arasında değişiklik göstermektedir Türkiye içerisinde serbest olarak bu işlerle uğraşan bir gruba yaptırdığınız takdirde 2500-8000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Sitenizi kurdunuz ve özel eklentiler eklemek ya da güvenlik önlemi almak istiyorsunuz ki bu özellikler genellikle internet üzerinden ticaret yapan sitelerin daha çok kullandığı özelliklerdir bir firmaya yaptırdığınız takdirde 2000-200,000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Türkiye içerisinde serbest olarak bu işlerle uğraşan bir gruba yaptırdığınız takdirde 10000-100.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Fiyatlara baktığınızda gördüğünüz üzere yapmak istediğiniz web sitesine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Eğer fiyatlar yüksek geldiyse tabi ki daha uyguna yapacak kişi ya da gruplar bulabilirsiniz bu noktada önemli olan ucuza iş yapan kişilere ne kadar güvenilebilir? İşinizi ciddiye alarak özgün işler yapmadıkları takdirde telif haklarıyla uğraşabilir buda size daha ağır hukuki yaptırımlara mal olabilir.

Hiç para harcamadan site kuramaz mıyım derseniz sizler içinde hazır sistemler mevcut en yaygın olanlardan biride wordpressdir. Word presste bir tema bulup kendinize ait bir site yapabilirsiniz bu aralar birçok yerde reklamı olan wix ile de bedava site kurabilirsiniz. Bu konuda da bir uyarı yapmak gerekirse bu tarz kaynak kodları açık olan sitemleri özellikle ticari amaçlı açacağınız bir site için açmanız tavsiye edilmemektedir. Kaynak kodların açık olması nedeniyle açık bulunduğu anda kötü niyetli kişiler tarafından hacklenebileceğini de unutmamak gerek.

Kısacası yapmak istediğiniz web sitenizin kullanım amacı ve profesyonel olup olmamasına göre birçok fiyat aralığında ya da ücretsiz seçim alanı mevcuttur burada seçim size kalmıştır.

Uygun fiyata sorunsun web tasarımları için nettacompany adresi ile iletişime geçmek suretiyle özgün web tasarımlarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın