fbpx

En iyi ücretsiz 10 WordPress eklentisi

Bu yazımızda size ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 10 eklentiyi aktarmak istedik. Eklentiler hakkında kısa bilgi verdikten sonra özelliklerinin neler olduğunu size sunduk. Daha detaylı bilgi alabilmek için eklemiş olduğumuz linklerden sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

1.WP Fastest Cache WP Fastest Cache

WP Fastest Cache eklentisi statik html dosyası oluşturup sonrasında da kaydetmektedir. Bu sayede bir sayfayı her seferinde yeniden oluşturmamış olursunuz. Siteniz bu sayede sadece hızlanmış olmaz aynı zamanda Google’ın kullanmış olduğu algoritmalar sitenin hızlı açılmasını dikkate alır ve bu sayede SEO sıralamanıza da katkı sağlamış olursunuz.

.htacces dosyasını değiştirmenize gerek yoktur çünkü otomatik olarak değiştirilmektedir.

Türkçe ve 20 dil desteği bulunmaktadır.

ÖZELLİKLERİ Bu eklentide kullanılan en hızlı yöntem olan Mod_Rewrite ile yazılmıştır. Bir gönderi veya sayfa yayınlandığında tüm önbellek dosyaları silinir. Yönetici, önbelleğe alınmış tüm dosyaları seçenekler sayfasından silebilir. Yönetici, küçültülmüş css ve js dosyalarını seçenekler sayfasından silebilir. Kısa Kod ile belirli bir sayfa veya gönderi için önbelleği engeller. Önbellek Zaman Aşımı – Önbelleğe alınan tüm dosyalar belirlenen zamanda silinir. Belirli sayfalar için Önbellek Zaman Aşımı Mobil cihazlar için önbellek seçeneğini etkinleştir / devre dışı bırak Oturum açmış kullanıcılar için önbellek seçeneğini etkinleştir / devre dışı bırak SSL desteği CDN desteği Cloudflare desteği Ön Yükleme Önbelleği – Tüm sitenin önbelleğini otomatik olarak oluşturun Sayfaları ve kullanıcı aracılarını hariç tutun WP-CLI önbellek temizleme VERİM İYİLEŞTİRMESİ Premium sürümde Minify Html, Minify Css, Gzip Sıkıştırmayı Etkinleştir, Tarayıcı Önbelleğe Almayı Kaldır, Sona Erme Başlıkları Ekle, CSS’yi Birleştir, JS’yi Birleştir, Emojiyi Devre Dışı Bırak gibi birçok özellik vardır. Dinamik WordPress blogunuzdan statik html dosyaları oluşturma Html’yi küçült – Sayfanın boyutunu küçültebilirsiniz Minify Css – CSS dosyalarının boyutunu azaltabilirsiniz Gzip Sıkıştırmayı Etkinleştir – Tarayıcıya aktarıldıkları hızı artırmak için sunucunuzdan gönderilen dosyaların boyutunu azaltın Tarayıcı önbelleğinden yararlanın – Tekrar gelen ziyaretçiler için sayfa yükleme sürelerini azaltın CSS’yi birleştirin – Birden çok CSS kaynağını tek bir kaynakta birleştirerek HTTP gidiş-dönüş sayısını azaltın JS’yi birleştirin Emoji’yi Devre Dışı Bırak – Emoji satır içi css ve wp-emoji-release.min.js’yi kaldırabilirsiniz ÜSTÜN PERFORMANS OPTİMİZASYONU Ücretsiz sürüm sitenizi hızlandırmak için yeterlidir ancak premium sürümde Mobil Önbellek, Widget Önbelleği, Minify HTML Plus, Minify CSS Plus, Minify JS, Combine JS Plus, Defer Javascript, Resimleri Optimize Et, WebP’yi Dönüştür gibi ekstra özellikler vardır. , Veritabanı Temizleme, Google Fonts Async, süper hızlı yükleme süreleri için Lazy Load. Etkileşime geçiş süresini kısaltmak için tüm kritik kaynakların yüklenmesi bittikten sonra tembel yüklemeyi ekran dışı ve gizli görüntüleri düşünün. https://wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache/

2.Rank Math SEO

Desbancará Rank Math al resto de plugins SEO para WordPress? • Ayuda WordPress

 

Rank Math SEO diğer eklentilerin barındırdığı tüm özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca Rank Math SEO da Yoast SEO ve All in SEO eklentilerinin ücretli olarak sağladığı özellikleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Özellikler

Anlaşılır ve sade kullanıcı arayüzü Önceden Belirlenmiş Optimize Edilmiş Ayarlar Basit kurulum sihirbazı Otomatik Kanonik URL’ler LSI Anahtar Kelime Aracı Entegre Google Arama Konsolu Entegrasyonu Google Anahtar Kelime Sıralaması Diğer Eklenti Ayarlarını İçe Aktar Rol Yöneticisi ACF Uyumlu AMP Uyumlu bbPress ve BuddyPress modülleri Entegre Google Şema Rich Snippet Sosyal Medya Optimizasyonu Bilgi grafiği ekleyin Gelişmiş SEO Analiz Aracı Otomatik Görsel SEO Güçlü gönderi optimizasyonu Tekil yazı / sayfa optimizasyonu XML Site haritası (Yeni!) Modüler tabanlı sistem Herhangi bir ayırıcı karakteri seç Genel meta’yı değiştir Arama Motoru Doğrulama Araçları Gelişmiş Yönlendirme Yöneticisi Basit 404 izleme Gelişmiş SEO bağlantı haritası Gelişmiş Bağlantı Seçenekleri Kalıcı bağlantılardan etkisiz kelimeleri kaldırma Ping arama motorları Yerel SEO optimizasyonu WooCommerce SEO İçin Derin Destek EDD SEO ile uyumlu (Easy Digital Downloads SEO) Sadece 30 bin kod satırı Farklı arşivleri optimize edin .htaccess Editör Robots.txt Düzenleyici Ayarları Al / Ver Yönlendirmeleri içe Aktar / dışa Aktar RSS beslemesinden önce içerik ekle RSS beslemesinden sonra içerik ekle Detaylı Belgeler https://tr.wordpress.org/plugins/seo-by-rank-math/

Daha fazla bilgiyi sitelerini ziyaret ederek alabilirsiniz => https://tr.wordpress.org/plugins/seo-by-rank-math/

3.Monsterinsight

Monsterinsight

Monsterinsight web sitenizi Google Analytics’e kolayca bağlamanızı sağlar ve istediğiniz ayarları özelleştirerek siteniz ile ilgili verileri kolayca takip edebilirsiniz.

Özellikler

https://www.monsterinsights.com/features/
Daha fazla bilgiyi sitelerini ziyaret ederek alabilirsiniz => https://www.monsterinsights.com/features/

4.WPForms

WPForms kullanıcı dostu olan ,çok zengin özellikleri bulunan ve kullanımı çok kolay olan bir form eklentisidir.

Contact Form by WPForms – Drag & Drop Form Builder for WordPress – WordPress eklentisi | WordPress.org WordPress Türkiye

Özellikler

Drag and Drop Form Builder Form Templates Responsive Mobile Friendly Smart Conditional Logic Instant Notifications Entry Managment Multi-Pages Forms File Uploads User Registration Spam Protection Paypal Addon Stripe Addon , ödemeleri, bağışları ve çevrimiçi siparişleri kolayca toplayın. Authorize.Net Addon, ödemeleri, bağışları ve daha fazlasını kolayca toplayın. Constant Contact Entegration Aweber,MailChimp,GetResponse,Campaign Monitor,ActiveCampaign,Drip eklentileri ile e-posta listenizi oluşturun. Salesforce eklentisi ile kişi ve potansiyel müşterilerinizi Salesforce CRM hesabınıza kolayca gönderin. Sendinblue eklentisi ile Wpform’u kolayca Sendinblue’nun profesyonel e-posta pazarlama araçlarına bağlayın. Custom CAPTCHA Geolocation Data , coğrafi konum verileriyle kullanıcılarınız hakkında daha fazla bilgi edinin. Zapier eklentisi ile 2000’den fazla web uygulamasına bağlanın. Post Submissions eklentisi ile kullanıcıların konuk blog gönderilerini ve diğer içerikleri göndermelerine izin verin. Surveys an Polls ,Kolayca anket formları oluşturun ve verileri etkileşimli raporlarla analiz edin. Signature ,kullanıcıların çevrimiçi formlarınızı fareleri veya dokunmatik ekranları ile imzalamalarına izin verin. Form Pages , dönüşümleri artırmak için “dikkat dağıtmayan” form açılış sayfaları oluşturun. Form Abandonment, formlarınızdan kısmi girişler alarak daha fazla müşteri adayı ortaya çıkarın. Offline Forms , kullanıcının form verilerini kaydedin ve internet bağlantıları yeniden kurulduğunda gönderin. Form Locker , WordPress formlarınızı izinler ve erişim kontrol kuralları ile kilitlemenizi sağlar. Conversational Forms , form tamamlanma oranını artırmak için etkileşimli form düzenleri oluşturun. User Journey , formlarınızı göndermeden önce kullanıcıların ziyaret ettiği sayfaları ve yayınları kolayca görün. Webhooks , form girişlerinizi kod yazmadan herhangi bir ikincil araca ve harici hizmete gönderin. Form Templates Pack , her niş ve sektör için çok çeşitli önceden oluşturulmuş şablonlar arasından seçim yapın. Suggest a Feature , ne aradığını göremiyor musun? Bir öneride bulunarak onu inşa etmenize yardımcı olalım. https://wpforms.com/features

Daha fazla bilgiyi sitelerini ziyaret ederek alabilirsiniz =>https://wpforms.com

5.Elementor

Elementor

Elementor, WordPress kullanıcılarının neredeyse ekstra eklentilere gerek duymadan sayfalarını yapılandırmalarını sağlayan bir çok kapsamlı bir ekletidir.

Özellikler

 • Sürükle bırak
 • 300+ şablon
 • 90+ eklenti
 • Mobil uyumlu, duyarlı boyutlandırma, gizle ve göster özelliği
 • Çeşitli içerik konumlandırma seçenekleri
 • Sosyal simgeler
 • Kaydet ve kullan özelliği :Sayfanızı oluşturmayı bitirdikten sonra kitaplığa kaydedebilir ve tek tıklamayla yeniden kullanabilirsiniz.
 • Animasyonlar
 • Çeşitli modlar (güvenli, bakım vb.)
 • Ses bulutu ile ziyaretçilerinizin sitenizde dolaşırken bir şarkı çalmasına izin verin.
 • Eğitim videoları ile nasıl kullanacağınızı öğrenme şansı.
 • Daha fazla bilgiyi sitelerini ziyaret ederek alabilirsiniz => https://elementor.com/ .

6.WooCommerce

WooCommerce

Kendinize bir e-ticaret sitesi oluşturmanın en kolay yollarından birisi bu eklentiyi kullanmaktır. Yeni başlayanlar için WooCommerce kullanım kılavuzu da mevcuttur.

Özellikler

 • Stripe Paypal,Square ve Amazon Pay gibi 140 farklı ağ geçiti bulunmaktadır .Ayrıca Apple Pay ve Google Pay de desteklemektedir.
 •  IOS ve Android için mobil uygulaması mevcuttur.
 • Geniş dökümantasyon
 • Destek formu ile sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.
 • Kendinize bir geliştirici kiralamanız için imkan sunmaktadırlar.
 • 24 dil desteği
 • Jetpack uyumluluğu
 • Bunlar gibi daha sayma ile bitmeyecek bir sürü özellik için https://woocommerce.com/ ziyaret ederek daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

7.Contact Form 7

Contact Form 7

Contact Form 7, sitelerin iletişim formu oluşturması için kullanılan bir eklentidir.

Özellikler

 • Conditional Fields for Contact Form 7
 • PayPal & Stripe Add-on
 • Really Simple CAPTCHA
 • Contact Form 7 Skins ,sürekle bırak şeklinde çalışmaktadır , özelleştirmelerinizi yapabilir ve kendinizi önplana çıkarabilirisiniz.Bir dizi ek paket için ücretli versiyonu da mevcuttur.
 • Daha fazla bilgiyi sitelerini ziyaret ederek alabilirsiniz => https://contactform7.com/

8.Broken Link Checker

Broken Link Checker

Broken Link Checker eklentisi sitenizin sayfalarında 404 hatası vermesine sebep olacak bağlantıları aramaktadır. Eğer sitenizde çok fazla kırık link var ise bu durum arama motorları tarafından kötü olarak algılanarak SEO’nuzu kötü olarak etkilemelerine sebep olacaktır.

WordPress’in panel kısmında bulunan tablodan sonuçları size görüntüleyecektir. Daha sonra bu bağlantıyı düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Özellikler

9.WP-Optimize

WP Optimize

WP Optimize veritabanını temizleyen, resimleri sıkıştıran ve siteyi önbelleğe alarak performans arttıran bir eklentidir. CSS ve JavaScript’i küçültüp eşzamanlı yapmanıza ( “defer CSS JavaScript”) olanak tanır.

Özellikler

Veritabanınızı temizlemenizi ve optimize etmenizi sağlar. Size resimlerinizi sıkıştırma seçeneği sunar. Süper hızlı yükleme süreleri için sayfalarınızı önbelleğe almanıza olanak tanır (aşağıda daha fazla önbelleğe alma bilgisi okuyun). Yerleşik küçültme özelliği, sunucunuza gelen isteklerin boyutunu ve sayısını azaltarak başka bir optimizasyon katmanı ekler. https://tr.wordpress.org/plugins/wp-optimize/

Daha fazla bilgiyi sitelerini ziyaret ederek alabilirsiniz => https://tr.wordpress.org/plugins/wp-optimize/ .

10.AMP

AMP

AMP açılımdaki anlamı Hızlandırılmış Mobil Sayfalar olan bu eklenti insanların her işini telefondan halletmeye başlamalarıyla sitelerin mobil uyumlu hale gelmesi artık yetmemekte bir de hızlı sayfaların olması gerekmektedir.

Özellikler

AMP için geçerli işaretleme oluşturma sürecini mümkün olduğunca otomatikleştirin ve kullanıcıların WordPress’te alışkın oldukları standart iş akışlarını takip etmesine izin verin. Doğrulama hatalarının neden olduğu sorunları tanımlama , bağlama ve çözme mekanizmaları dahil olmak üzere, kullanıcıların AMP uyumsuzluklarıyla karşılaştıklarında başa çıkmalarına yardımcı olacak etkili doğrulama araçları sağlayın . WordPress geliştiricilerinin AMP uyumlu ekosistem bileşenleri oluşturmasını ve yerleşik AMP uyumluluğu ile web siteleri ve çözümler oluşturmasını kolaylaştırmak için geliştirme desteği sağlayın . Site sahiplerinin mobil yeniden yönlendirme, AMP’den AMP’ye bağlama ve varsayılan olarak optimize edilmiş AMP oluşturma avantajlarından yararlanmasını kolaylaştırmak için AMP sayfalarının sunulmasını destekleyin (AMP Optimizer’ ın PHP bağlantı noktası aracılığıyla). Teknik uzmanlıktan veya kaynakların kullanılabilirliğinden bağımsız olarak, WordPress içerik oluşturucu segmentlerinin hiçbir zaman sıfırdan AMP sayfalarını yayınlamaya geçebilmesi için anahtar teslimi bir çözüm sağlayın . https://tr.wordpress.org/plugins/amp/

Daha fazla bilgiyi sitelerini ziyaret ederek alabilirsiniz => https://tr.wordpress.org/plugins/amp/

Leave a Reply