Çağrı Merkezi 0850 532 5260 Destek Talebi   Müşteri Paneli
Domain Fiyatları

Domain Fiyatları

Domain fiyatlarını incelemeden önce domain nedir ve ne işe yarar konularına değinmek daha açıklayıcı olacaktır. Gelişen teknoloji ve yaygınlaşan internet kullanımı ile artık ticaret işlerini de internet üzerinden yapılmaya başlamıştır. Satma gücünü artırmaya çalışan firmalar satın alma gücünü artırmaya çalışan müşteriler için ulaşım kolaylığı sağlıyor. Ürünlerini sadece merkezlerinden değil internet üzerinden sunarak dünyanın dört bir yanına pazarlama yapmaktadır. Tabi ki internet üzerinden sunum bahsedildiği kadar kolay değildir. Bazı süreçlerden geçmek gerekmektedir. Bu makalede bahsedeceğimiz domain; internet üzerinden yaptığınız işlemleriniz için tescillenme anlamına gelmektedir.

Domain Özellikler:

Kullanacağınız herhangi bir internet sitesinde domain olmazsa olmazdır. Her web sitesine ait bir domain olmak zorundadır. Domain aslında tescil edilmiş, size ait olan bir adres olarak basitleştirilebilir. Yani kimliğinizi oluşturan bir paneldir denilebilir. İnternette yer almak isteyen kullanıcı bir domain satın almak zorundadır. Aksi halde herhangi bir işlemi internet üzerinden gerçekleştiremez. Yapacağınız işlem ne ise; ticaret üzerine, satım işlemleri üzerine, pazarlama üzerine gibi ne işlem yapacaksanız bu anlama uygun bir domain satın almalısınız. Alanınıza uygun, kolay, ilgi çekici ve akılda bulunabilecek bir domain olması sizin yararınıza olacaktır. Bu konuda şirketler dikkat etmeli kurallara uygun olarak isimlerine tescil edilen domainler satın almalıdırlar. Bu işlemi görmezden gelen firmalar yasal prosedürlere maruz kalmaktadır. Domainler uluslar arası domainler ve coğrafi veya yerli domain olarak kategorilere ayrılabilirler. Domain fiyatları adresinize bağlı olarak akılda kalma kolay anlaşılabilir olması yönünden fiyat farklılığı da göstermektedir. “.com/.net/.org” gibi farklılık göstererek biten domainler fiyat farklılığı gösterir.

One thought on “Domain Fiyatları

  1. domain sorgulama - 29 Aralık 2016 at 15:46

    domainlerin çok değerli olduğu zamanlarda, fiyatlar gerçekten çok pahalıydı. o zamanlar şimdiki kadar ucuz olsa, yığınla domain alır bugün satarak köşe olabilirdim. bir de .com domainlerin fiyatlarına değinmek istiyorum. yüzlerce yeni uzantı çıkmasına rağmen .com domainler hala bazı şirketlerde çok pahalı ve bence bu da kullanıcıları yani biz domain alan kişileri küstürüyor. toptan bir hareket başlarsa .com’a yönelik, çok büyük bir darbe alabilirler bu gidişle. fiyatları biraz daha ucuzlatsınlar, bunu istiyoruz.

    Reply

Leave a Reply