cPanel'den site yedekleme | NettaCompany
cPanel’den site yedekleme

cPanel’den site yedekleme

Merhaba Nettacompany Müşterileri bu makalemizde cPanel üzerinden site yedekleme işlemini nasıl yapabiliriz bundan bahsedeceğiz.

Site Yedek Alma

ettacompany müşterileri’nin cPanel üzerinden site yedeği alabilmesi için müşteri panelimize giriş yapması gerekmektedir. Aşağıdaki ekranda gördüğünüz bölümden müşteri bilgilerinizi girip Giriş butonuna basıyoruz

Bu bölümde Nettacompany‘de bulunan hizmetlerinizi görebilirisiniz. Yedekleme yapmak istediğiniz  ilgili hizmeti seçiniz.

Gelen ekranda sol kısımda İşlemler menüsünde bulunan cPanel’e giriş yap butonuna basarak cPanel’e girişimizi gerçekleştiriyoruz.

Cpanel giriş ekranına geldikten sonra Dosyalar bölümünde Yedekleme Sihirbazı‘nı Seçiyoruz.

Gelen Ekranda Turuncu buton’da yazılı olan Back Up butonuna basıyoruz.

Gelen ekranda Tam Yedekleme Butonuna basmamız Site dosyaları+ Veritabanı+ E-posta ileticileri’nin yedeğini alacaktır. Bu nedenle Tam Yedekleme’yi seçelim.

Gelen ekranda tam yedek oluştur kısmından Yedek oluştur butonuna basıyoruz Ancak Yedeğin oluşturulması biraz zaman alacağından yedek hazırlandığında bir bildirim almanızı tavsiye ederim. bu nedenle e-posta adresiniz kısmına kullanmış olduğunuz bir e-posta adresinizi girebilirsiniz sonrasında Yedek Oluştur butonuna basabilirsiniz.

Son olarak tamamlanmış yedekleme işlemleri burada gözükecektir dilerseniz indirebilirsiinz veyahut sitenize ftp üzerinden bağlanıp giriş dizininde bulunan yedeği indirebilirsiniz.

Bu makalemizde cPanel üzerinden Yedekleme işleminden bahsettik. Umarım memnun kalmışsınızdır. Hoşçakalın !

Bir cevap yazın