Cpanel Wordpress Kurulumu | NettaCompany
cPanel Üzerine Kolay WordPress Kurulumu

cPanel Üzerine Kolay WordPress Kurulumu

Merhabalar Bu Makalemizde Firmamızdan Alınan Hostinglerde, cPanel Üzerinden hızlı bir şekilde wordpress kurulumu nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

WordPress Nedir ?

WordPress Dünyanın En Popüler açık kaynak kodlu web site yazılımıdır.istatistiklere göre her 2 siteden birisi sitesini kurarken wordpress yazılımını kullanmaktadır.

Manuel WordPress Nasıl Kurulur?

Manuel WordPress kurulumu yapmak için wordpress.org üzerinden wordpress klasörünü indirip sonrasında ftp aracılığı ile sunucumuza aktarmamız gerekiyor.sonrasında veritabanı konfigürasyonunu yaptıktan sonra wordpress sitemiz aktif olmuş oluyor.

Bilmeyenler için WordPress Kurmak gerçekten zor bir işlemdir.bu yüzden hem sorunsuz hemde zamandan tasarruflu bir wordpress nasıl kurulur gelin hep birlikte görelim.

Öncelikle Nettacompany‘den almış olduğunuz hosting bilgileri ile cpanel’e bağlantımızı gerçekleştirelim.

Cpanel Girişini tamamladık.

Cpanel Girişini yaptıktan sonra Softaculous Apps İnstaller Kısmına Geliyoruz.Bu Kısımdan Yukarıdaki İşaretlediğim Gibi WordPress‘i bulup Basıyoruz.

Install Now Butonuna Basıp Devam Ediyoruz.

Protokol Seçin:nettacompany hostinglerinde ssl sertifikası mevcuttur.https:// yada https://www. diye seçmelisiniz tercih size kalmış.

Domain Seçin:Sitenizin İsmini Seçin

Yükleme Dizini:Manuel Olarak wp yazar burada önemli kısım sitemizde giriş dizinine kuracağımız için bu wp yazısını siliyoruz kutu boş kalıyor.

Admin Username:Admin Kullanıcı Adı

Admin Password:Admin Parola

Admin E-mail:Admin E-posta

Yükle Butonuna Bastığınızda Saniyeler içinde wordpress kurulumunuz gerçekleştirilmiş olacaktır.bir sonraki eğitim makalemizde görüşmek üzere hoşçakalın.

Bir cevap yazın