Çağrı Merkezi 0850 532 5260 Destek Talebi   Müşteri Paneli
Ankara Profesyonel Nakliyat

Ankara Profesyonel Nakliyat

Ankara Profesyonel Nakliyat

Her insanın hayatının bir döneminde nakliyat firmalarına işi düşmüştür. Özellikle taşınma işlemleri sırasında nakliyat firmaları olmazsa olmaz işletmelerden. Zorlu ve yorucu bir işlem olan taşınma işlemi işten anlamayan, zamanında gelmeyen, yeterli elemanı ve aracı olmayan nakliyat firmaları sebebiyle daha da çekilmez hale gelebiliyor. Ankara profesyonel nakliyat firmaları saymış olduğum sorunlardan çok uzak bir hizmet anlayışı ile çalışıyorlar.  Bu firmalar evden eve asansörlü taşımacılık hizmetinin yanında yük taşıma hizmeti de vermektedir. Ankara profesyonel nakliyat firmasının ilk hedefi yarar ve kaliteli bir hizmet politikasıdır. Ankara profesyonel nakliyat ile evden eve nakliye hizmetinin paketlemeden, montaja kadar her aşamasında düşük fiyatla yüksek kalite hizmet sunulmaktadır. Paketleme işlemleri yaklaşık olarak yükleme işleminin yapılacağı günden bir gün önce başlamaktadır. Bu işlemleri tamamen profesyonel firma personeli gerçekleştirmekte ve eşyalar özenle paketlenmektedir. Bu işlemler sırasında ev sahibinin direktifleri ile hareket edilmektedir ve taşıma işlemi bittiğinde istenilen yere yerleştirilmektedir. Eşyalar sınıfsal olarak analiz edildikten sonra paketlenir ve birbirine kesinlikle karıştırılmaz. Paketlenen eşya türüne uygun olarak malzeme kullanılır ve taşıma sırasında paketlerin parçalanma dağılma riski en aza indirilmiş olur.

Evden Eve Taşımacılık Nedir?

Evden eve taşımacılık hizmeti teknolojinin gelişmesi ile birlikte eşya taşımacılığını son derece kolaylaştıran modern bir sistemdir. Bu sistemde evinize kadar gelen tekerlekli asansör sistemi sayesinde eşyalarının kolayca nakliye araçlarına yüklenmekte ve gideceği yere araç içine sabitlenerek taşınmaktadır. Taşınması gereken yere eşyalar ve yükleriniz kapalı kasa kamyonetler ile götürülmekte ve tekerlekli asansör sistemi ile taşınması gereken yere çıkarılmaktadır. Evden eve taşımacılık firmaları yalnızca nakliye değil paketleme ve montaj hizmetleri de vermektedirler. Kısacası evden eve nakliye firmaları ile anlaşmanız durumunda yapmanız gereken tek şey taşınmak isteyeceğiniz tarihi belirlemek olacak. Evden eve nakliye firmaları sizin yerinize paketlemeden ayrıştırmaya, taşımadan, montaja kadar her işlemi halledecek. Evden eve nakliyat firmalarının pek çoğu şehirlerarası ve uluslararası da hizmet vermektedir. Ücret tarifeleri mesafe uzaklığına göre değişmektedir. Şehir içi nakliyatlarda ise eşyanın paketlenip paketlenmeyeceği yahut montaj işlemlerinin yapılıp yapılmayacağına göre fiyat tarifesi değişmektedir. Ev ve ofis mobilyalarının nakliye işlemi sırasında kapalı kasa kamyonetler kullanılmakta ve eşyalar lastikli halatlar marifeti ile araç içerisine sabitlenmektedir. Paketleme işleminin iyi yapılması ve asansörlü taşımacılık marifeti ile eşyalarda hasar oluşma riski sıfıra indirilmiş olmaktadır.

Evden eve nakliyat taşınma yükünüzü gerçekten minimum seviyeye indirecek bir hizmet fakat doğru nakliye firmasını seçmek oldukça önemli. Ankara profesyonel nakliye firmaları taşımacılık işini, yük tipine uygun araç filoları, profesyonel şoför, taşıma ve montaj ekibi ile gerçekleştirmeye özen göstermektedirler. Ankara profesyonel nakliyat firmalarının birçoğu nakliye işleminde meydana gelebilecek kazalarda hasar sigortası yaptırmaktadırlar. Nakliye firmaları ile anlaşırken sigortalı firmaları tercih etmeye özen göstermeniz can ve mal güvenliğinizin teminat altında olması açısında önerilmektedir.

Eşya Paketleme İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Eşya paketleme işlemi taşınma işleminin en zor olan aşamalarından birisidir. Bu işlem oldukça dikkatli yapılmalıdır. Bu sebeple özellikle kırılacak küçük parçalı eşyaların paketlenmesi uzun zaman alır. Kırılacak eşyalarınızı baloncuklu poşetlere sarmak oluşabilecek darbelere karşı alınabilecek en iyi önlemdir. Kırılacak eşyaları koli gibi yırtılma parçalanma riski yüksek olan şeyler yerine daha dayanıklı plastik kutularda taşımak daha doğru olur. Beyaz eşyalar oldukça hassas ve pahalı cihazlardır. Bu sebeple bu eşyalara 2 kat daha fazla özen gösterilmelidir. Beyaz eşyalar taşınmadan önce straforlar ile desteklendikten sonra keçe benzere sarılmaktadır. Böylece taşınma sırasında meydana gelebilecek hasarlara karşı çok daha dayanıklı olmaktadır. Büyük boy mobilyalar olabildiğince montesi kolay ve taşınması zahmetsiz olacak şekilde parçalanır. Paketleme işlemin ardından nakliye aracına eşyalar büyük ve yakılma tehlikesi olan eşyalar kenarlara gelecek şekilde yerleştirilir ardından halatlar yardımı ile sabitlenir. Bu işlemler sırasında uygun ekipmanlar kullanmak oldukça önemlidir. Ankara profesyonel nakliyat firmaları bu işlemleri için özel olarak üretilmiş havalı naylonlar, orijinal beyaz eşya paketleme kolileri ve straforları, elbiseler için tasarlanmış uygun askılı taşıma aparatları, yorgan, yatak, nevresim, battaniye gibi eşyalar için özel hurçlar, koliler kullanmaktadırlar. A’dan Z’ye eşyalarınız sigortalıdır, oluşabilecek hasarlarda sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Nakliyat Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şehirlerarası eşya taşıyacaksanız bulunduğunuz şehirde bir nakliye firması ile anlaşmak her zaman için daha avantajlısıdır. Firma ile anlaşmadan önce dikkat etmeniz gereken ilk şey firma daha önce ne kadardır bu işi yapıyor, daha önce hizmet verdikleri insanlar firmadan memnun kalmış mı ve personeli gerçekten profesyonel mi? Bu bilgilerin çoğuna internet üzerinden müşterilerin yaptıkları yorumlardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Fakat salt firmanın kendi sitesindeki yorumları okumak yanıltıcı olabilir ve sebeple birkaç siteden araştırmakta yarar vardır. Taşınan eşyalara sigorta uygulayan ve nakliyat için izin sahibi firmalarla çalışmaya özen gösterin. Daha sonra izinsiz eşya taşınması ve nakliyat taşınması sonucu meydana gelebilecek hukuki süreçlerde mağdur olamamak için firmanın taşımacılık faaliyeti üzerine gerekli izinlerle çalıştığını teyit etmek ödemlidir. Taşınma işlemini kolaylaştıran noktalar bu işi bir taşımacılık şirketi ile yapmak kadar şirket elemanlarının işten anlamasıdır. Bu sebeple olabildiğince eleman sayısı fazla ve bölgede tutulan firmalarla iş yapmak taşınma işleminizi hızlandıracaktır.

Nakliye Hizmeti

Ankara Profesyonel Nakliyat firmaları yalnız ofis ve ev eşyası nakliyesi yaptıkları gibi yük taşıma hizmeti de vermektedirler. Ankara profesyonel nakliye firmaları yük yükleme ve boşaltma sistemini elektronik cihazlar ile gerçekleştirmektedirler. Bu cihazların kullanılması hem işçi sayısını azalttığı hem de kısa sürede yükleme işlemi gerçekleştirmesinden dolayı maliyet ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Leave a Reply