406 Not Acceptable This request is not acceptable Hatası ve Çözümü | NettaCompany
406 Not Acceptable This request is not acceptable Hatası ve Çözümü

406 Not Acceptable This request is not acceptable Hatası ve Çözümü

“406 Not Acceptable  This request is not acceptable” Hatası Nedir?

Tarayıcıların sunuculara istek göndererek bilgi talebinde bulunur. Bu bilgi talebini “Kabul Başlığı” (Accept Header) göndererek iletilir. Bu işlem, sunucuya web tarayıcının verileri hangi biçimlerde kabul edebileceğini söylemektedir. Eğer sunucu, tarayıcıya Kabul Başlığında belirtildiği şekilde veri göndermez ise 406 Not Acceptable (Kabul Edilemez) hatası ekranını karşınıza çıkarır.

Mod_security modülü de bu hataya neden olabilir. Mod_security, belirli başlı sunucu kurallarına uymayan işlemleri(eylemleri) Apache Web Sunucularında tespit eden bir çeşit güvenlik ilkesidir (firewall). Kurallara uymayan bir işlem tespiti akabinde sunucu 406 hatasını sizlere iletmektedir.

Neden Web Sitemizde 406 Not Acceptable  This request is not acceptable Görünür ?

Gendel bu hata sunucudaki Mod_Security güvenlik kurallarından dolayı karşımıza çıkmaktadır. Mod_security modülü, Apache Web Sunucularında varsayılan olarak tüm hosting paketleri için etkin durumdadır. Sitede, Hosting’de yada sunucuda fonksiyon kurallarını ihlal eden durumlarda sizlere sistem otomatik olarak 406 Not Acceptable hata ekranını gösterir.

Bu hatanın çıkmasını nasıl engelleyebiliriz ?

Mod_security modülünüzü devre dışı bırakbilirsiniz. Modül seçenekleri cPanel’de bulunan Güvenlik başlığı altında bulunmaktadır. Bazı durumlarda sizlerde bu seçenek görülmeyebilir. Bu durumda destek talebi olarak bize ileterek sorununuz ile ilgili ayrıntılı destek alabilir ve çözüme ulaştırabilirsiniz.

4 üzerinde düşünceler “406 Not Acceptable This request is not acceptable Hatası ve Çözümü

  1. yerli dizi izle - 5 Mart 2017 at 22:27

    güzel bir paylaşım olmuş emeginize sağlık tamda aradığım soruna cözüm bulmamı sağladı tşk ederim.

    Cevap Yaz

Bir cevap yazın